Wiedźmin 3: Dziki Gon – milion złożonych preorderów oraz dodatkowe smaczki dla użytkowników konsoli PS4 [AKTUALIZACJA]

News - Wiedźmin 3

Ilość sprzedanych kopii Wiedźmina 3 w dniu premiery jest dla nas jedną z najciekawszych niewiadomych. Już dziś studio CD Projekt RED może się pochwalić naprawdę świetnym wynikiem, gdyż ogłoszono, iż trzeciej odsłonie przygód Białego Wilka właśnie stuknął magiczny milion zamówień przedpremierowych. Dodatkowo dowiedzieliśmy się w jaki sposób gra będzie wykorzystywać funkcje specjalne pada DualShock 4 dla konsoli Sony.

Poniżej obrazek opublikowany na portalach społecznościowych z okazji tego wydarzenia:

Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie funkcji kontrolera DualShock 4 dedykowanego konsoli PlayStation 4, kilka z nich wypisujemy poniżej:

  • wstrząsy i uderzenia podczas walki będą odczuwalne dzięki funkcji wibracji (standard);
  • lightbar (światełko na padzie) ma dwa rodzaje zastosowania; dostosowuje swój kolor w zależności od tego z jakiego znaku korzystamy w danym momencie oraz co ciekawe odzwierciedla również kolor run na mieczu;
  • panel dotykowy; pozwala on na korzystanie z przygotowanych skrótów dzięki czemu jednym muśnięciem palca możemy w prosty sposób dostać się do mapy, ekranu ekwipunku czy dziennika; (rozwiązanie podobne do sposobu wybierania stacji radiowych i broni jaki zaimplementowano w GTA V na PS4).

Nie wiadomo jeszcze jak i czy w ogóle zajęto się głośniczkiem umiejscowionym na padzie.

Tak więc drodzy wiedźmini i wiedźminki – wirtualny Geralt rusza na szlak po raz trzeci już na drugi wtorek!!! Aby umilić czekanie, pozwolę sobie zamieścić film jaki pojawił się w serwisie YouTube na kanale Thunder Trailer. Wideo jest fenomenalnym montażem przepięknych, a zarazem najlepszych scen eksploracji uchwyconych na licznych fragmentach rozgrywki jakimi zasypano ostatnio sieć. Nie obawiajcie się - zero spoilerów.

[AKTUALIZACJA]

Na oficjalnym kanale Wiedźmina 3 na YouTube, pojawił się ponad pięciominutowy gameplay z wersji na konsolę Xbox One.