Wiedźmin 3: Dziki Gon – dwa materiały wideo z konsoli PlayStation 4!

News - Wiedźmin 3

Według wcześniejszych zapowiedzi, nareszcie możemy się przekonać jak trzecia odsłona przygód Białego Wilka prezentuje się na konsoli Sony. Mamy dwa materiały wideo, z których każdy trwa nieco ponad pięć minut. Jeden z nich pochodzi z polskiego kanału PlayStation Polska Extra, natomiast drugi z popularnego PlayStation Acces. W rozwinięciu newsa znajdziecie materiały oraz kilka zdań ode mnie, w których nawiążę do styczniowego playtestu.

Ogólnie rzecz biorąc, gra wygląda po prostu lepiej w porównaniu do builda, którego miałem okazję ogrywać w styczniu. Pierwsze co rzuca się w oczy to to, na co zwróciłem uwagę w moim artykule z wrażeniami – wyrównanie poziomu grafiki. Teraz, w przeciwieństwie do tamtej wersji wszystko wygląda na spójne i nie jest jak ja to sobie nazywałem - rozpaćkane. Poprawa dotknęła również roślinności, która teraz wydaje się jakby nieco gęstsza i nie doczytuje się tak złośliwie jak wcześniej.

Z tego co zobaczyłem dzisiaj mogę wyciągnąć oczywisty, lecz istotny wniosek – optymalizacja uczyniła Wiedźmina 3 naprawdę solidną i śliczną produkcją na PS4. Jeśli chodzi o ten pierwszy przymiotnik – przekonamy się po premierze, ale wszystko wskazuje na to, że nie straci on na ważności.

Dla przypomnienia: gra na PS4 działa w rozdzielczości 1080p z płynnością na poziomie 30 klatek na sekundę.