Wiedźmin 3 – poznaliśmy szczegóły dotyczące instalacji

News - Wiedźmin 3

Zgodnie z zapowiedzią Wiedźmin 3 w wersji PC będzie pozbawiony tradycyjnych zabezpieczeń antypirackich, jednak podczas instalacji wymagane będzie połączenie z Internetem, ponieważ w jej trakcie ma być pobrany niewielkich rozmiarów premierowy patch, konieczny do uruchomienia gry. Na szczęście dla osób nie posiadających dostępu do sieci plik będzie można ściągnąć również z oficjalnej strony internetowej Dzikiego Gonu.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Pudełkowa wersja Wiedźmina 3 będzie zawierała kod na aktywację gry w serwisie GOG.com, więc nawet jeżeli wraz z czasem płyty ulegną uszkodzeniu, to zawsze będziemy posiadali zabezpieczenie w postaci cyfrowej wersji Dzikiego Gonu do pobrania. Okazuje się, że ostatecznie aktywacja egzemplarza trzeciego Wiesia na siostrzanej firmie CD Projektu RED będzie stanowić pewne zabezpieczanie antypirackie, ponieważ jej wykonanie będzie koniecznym warunkiem do otrzymania dostępu do aktualizacji oraz planowanej zawartości dodatkowej, czyli szesnastu darmowych DLC. Koniec końców takie rozwiązanie na pewno jest dużo bardziej komfortowym wyjściem dla Graczy od tego co od lat serwuje nam Ubisoft lub EA.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Mamy nadzieję, że CD Projekt jest odpowiednio przygotowany na premierę od strony zaplecza technicznego, bo w innym wypadku może się powtórzyć sytuacja z 17 maja 2011 roku, kiedy to debiutowała druga część serii. Dla przypomnienia – wówczas serwery nie wytrzymały obciążenia spowodowanego chęcią jednoczesnego pobrania przez tysiące graczy z całego świata patcha premierowego, co skończyło się kilkugodzinną awarią. Galerię memów upamiętniających tamto wydarzenie można obejrzeć na specjalnej stronie 50mb.pl tutaj. Teraz z racji kilkukrotnie większego zainteresowania Wiedźminem 3 (od Zabójców Królów) problem może okazać się trudniejszy do rozwiązania.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Dowiedzieliśmy się również, że osoby, które kupiły edycję cyfrową Wiedźmina 3, będą mogły pobrać pliki z grą przed premierą. Najprawdopodobniej tydzień wcześniej, choć data ta nie jest jeszcze na 100 procent pewna. W przypadku konsol nowej generacji Dziki Gon będzie zajmował ponad 25 GB, a na PC 40 GB.

Ponadto Miles Tost, czyli główny projektant poziomów w Wiedźminie 3, za pośrednictwem Twittera przekazał, że w Dzikim Gonie będzie część przedmiotów, które znajdziemy w ciałach wrogów oraz skrzyniach będzie losowa, a część ustawiona na stałe.