Rozwój postaci i alchemia, czyli kolejne materiały z Wiedźmina 3 + nowe screeny

News - Wiedźmin 3

Przez ostatnie dni Youtuberzy dwoją się i troją, byśmy jeszcze przed 19 maja zobaczyli szczegóły rozgrywki. Jednak tym razem nie skupimy się na czystym gameplayu, lecz na rozwoju bohatera i systemie alchemii. W porównaniu z poprzednimi częściami gry wiele aspektów uległo poprawie i rozbudowie. Myślę, że twórcy zaspokoili pragnienia fanów drzewek rozwoju i nie zawiodą się na zaproponowanym rozwiązaniu. Dodatkowo REDzi zaprezentowali nową odsłonę strony głównej Wiedźmina 3 i tym samym podzielili się z nami nowymi screenami. Zapraszam do rozwinięcia!

Rock

Ponownie zaczynamy od brodacza. Na materiale stara się w przejrzysty sposób wytłumaczyć, na jakie sposoby możemy wykorzystać punkty umiejętności. Jako tło co jakiś czas pojawia się Geralt walczący z różnego rodzaju maszkarami oraz raczej mniej istotne questy poboczne (ale bez dialogów!), więc spoilerami nie musicie się martwić. Dla tych, którzy nie chcą oglądać materiału, ale są ciekawi rozwoju postaci, krótkie streszczenie co i jak.

Nasze punkty możemy inwestować w cztery gałęzie - szermierkę, znaki, alchemię i zdolności dodatkowe. Twórcy udostępnili nam sporo opcji rozwoju, jednocześnie podkreślając, że zainwestowanie we wszystkie umiejętności nie będzie możliwe. To my jako gracze wybieramy jakiego bohatera chcemy stworzyć - idealnego szermierza, alchemika, czy czarownika. Oczywiście możliwa jest hybryda tych wszystkich gałęzi, ale jak wcześniej pisałam, nie będziemy w stanie wykorzystać wszystkich dostępnych opcji. Gra jest długa, dlatego jeśli podczas rozgrywki chcielibyśmy wydać punkty na jednak coś innego, twórcy nam to umożliwiają - dzięki wypiciu specjalnego eliksiru następuje zresetowanie całego drzewka.

Istotną informacją jest to, że Geralt nie będzie w stanie używać wszystkich swoich umiejętności. Aktywnych zdolności mamy dwanaście i to właśnie z nich podczas walki będziemy korzystać. Oczywiście możliwe są różnego rodzaju szarady, więc gdy znudzi się nam dana umiejętność, możemy ją zamienić na coś innego. Dodatkowo do naszej dyspozycji będą mutageny, które w zależności od przeznaczenia (szermierka, alchemia, znaki) będą działać jako bonus, ale tylko w swojej gałęzi.

Gopher

Ten Youtuber podszedł do sprawy niezwykle poważnie i profesjonalnie. Skoro rozwój postaci szczegółowo opisałam u Rocka, tutaj skupię się na alchemii. Po pierwsze dobra wiadomość dla miłośników tej gałęzi - inwestując punkty tylko w tę kategorię, można zbudować silną postać, którą spokojnie będziemy w stanie skończyć grę. W Wiedźminie 3 przepisy na eliksiry, bomby, oleje wymagają większej ilości składników niż w poprzednich częściach. Jeśli chodzi o mikstury - gdy skończą nam się ich zapasy, ale wcześniej korzystaliśmy z receptury (czyt. sami je robiliśmy), wówczas (pod warunkiem, że w ekwipunku posiadamy bazę alchemiczną), za każdym razem podczas medytacji buteleczki będą się napełniać same. Podobnie jak u Rocka nie ma spoilerów, a w tle zadanka poboczne.

Screeny

Poniżej zamieszczam najnowsze screeny, które możecie zobaczyć na odświeżonej, oficjalnej stronie Wiedźmina 3:

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!