Wiedźmin 3 będzie posiadał największy świat w historii gier RPG [AKTUALIZACJA]

News - Wiedźmin 3

Użytkownicy serwisu NeoGaf porównali wielkość świata Wiedźmina 3 z kilkoma uniwersami z innych gier. Okazało się, że nasza nadchodząca mega produkcja znad Wisły rozmiarowo zdecydowanie przewyższa takie tytuły jak GTA 5, Skyrim, Red Dead Redemption oraz Far Cry 4!

Jak już kiedyś informowaliśmy wielkość świata w Wiedźminie 3 wyniesie 136 kilometrów kwadratowych, wliczając w to Novigrad, Ziemie Niczyje oraz wyspy Skellige. Do tego w grze znajdzie się od czterech do sześciu obszarów (w tym Kaer Morhen), których rozmiar na razie nie został ujawniony. Oznacza to, że świat Wiedźmina 3 będzie co najmniej 3,7 razy większy niż GTA: San Andreas (36 km2), 1,5 razy większy niż GTA V (81 km2), 3,3 razy większy niż Red Dead Redemption (41 km2), 3 razy większy niż Far Cry 4 (46 km2) oraz 3,5 razy większy niż w Skyrim (39 km2).

Warto tutaj wspomnieć, że prawdopodobnie w nadchodzącej odsłonie przygód Białego Wilka będziemy mieli okazję przenieść się w czasie i między światami. Kto czytał Sagę i tym samym zna Dziecko Niespodziankę, ten wie o co chodzi. :-)

Ponadto w sieci pojawiło się kilka nowych screenów z Wiedźmina 3:

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

[AKTUALIZACJA]

Wiedźmin 3, jednak prawdopodobnie nie będzie posiadał największego świata w historii gier RPG, ponieważ takim od blisko 18 lat może poszczycić się The Elder Scrolls II: Daggerfall, którego obszar wynosi 160 kilometrów kwadratowych.