Wiedźmin 3 – nowe wieści na 25 dni przed premierą

News - Wiedźmin 3

Z racji tego, że premiera trzeciej części komputerowych przygód Białego Wilka już za rogiem, to pojawia się coraz więcej związanych z nią informacji. Żeby nie doprowadzić do ich przesytu, zamiast publikowania kilku oddzielnych wiadomości zebraliśmy dla Was wszystko w jednym materiale. Zobaczcie, co nowego wiemy.

Zacznę od najważniejszej informacji, czyli wrażeń redaktora Pulsu Biznesu z grania w ozłoconą wersję Wiedźmina 3. Autor tekstu - Mariusz Gawrychowski – nie ma wątpliwości co do najwyższej jakości gry, jak pisze:

Produkt CD Projekt może z czystym sumieniem pretendować do miana najlepszej komputerowej gry RPG w historii, a w zależności od potrzeb może być wciągającym, kilkudziesięciogodzinnym interaktywnym serialem lub jeszcze dłuższą porcją solidnej cyfrowej rozrywki.

Jeżeli chodzi o stronę graficzną gry, to na redaktorze Pulsu Biznesu największe wrażenie zrobiły efekty świetlne oraz przyroda, z kolei najsłabiej według niego wypadają postacie ludzkie i zwierzęce. Ponadto Mariusz Gawrychowski miał okazje zobaczyć grę na najniższych ustawieniach i choć jak pisze nie wygląda ona wtedy już tak fenomenalnie, to nadal bardzo dobrze.

Autor pisze, że od stycznia, kiedy to po raz pierwszy testował Wiedźmina 3, z gry zostało wyeliminowane naprawdę dużo niedoróbek i teraz Dziki Gon sprawia wrażenie produktu gotowego. Ponadto jeżeli chodzi o wersję PC, to wciąż trwa jej szlifowanie, a więc będzie jeszcze lepiej.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Mariusz Gawrychowski zwrócił również uwagę na słowiański klimat trzeciego Wiedźmina, jak pisze:

O ile druga część Wiedźmina była mocno fantastyczna, to w trzeciej części aż kipi od słowiańskości. Krajobrazy przypominają te, które na własne oczy możemy zobaczyć na mazurskiej i mazowieckiej wsi, a bohaterowie marzą o „zimnej żytniej z piwniczki” i zwracają się do siebie per „mościpanie”.

Zachęcam do lektury pełnej wersji artykułu (LINK), jednak z wyłączeniem akapitu poświęconego fabule, ponieważ znajduje się w nim dość znaczący spojler.

Informacja numer dwa – dzisiaj na oficjalnej stronie Wiedźmina pojawiła się wiadomość, że 19 maja trafi na półki sklepowe kompendium o świecie gier Wiedźmin. Będzie ono zatytułowane "Wiedźmin. Kompendium o świecie gier", a jego autorem jest Marcin Batylda, czyli twórca poradnika do pierwszych komputerowych przygód Geralta z Rivii. Książka będzie zawiera szczegółowe opisy lokacji oraz morderczych bestii, które je zamieszkują. Znajdzie się tam też mnóstwo konceptów, ilustracji, a także informacje o postaciach, które spotykamy podczas naszych wędrówek oraz o fabule wszystkich gier z serii. Książka liczy 173 strony i zostanie wydana w twardej oprawie, w sugerowanej cenie 69,99 złotych. Jednak można ją tutaj zamówić w przedsprzedaży za 54,99 złotych.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Ostatnia informacja – prezes CD Projektu, Adam Kiciński, poinformował Polską Agencję Prasową, że pierwszych recenzji Wiedźmina 3 spodziewa się tydzień przed premierą gry. Czekamy i trzymamy kciuki za najwyższe noty. :-)

Na koniec mamy dla Was zdjęcie z Instagramu CD Projektu RED prezentujące pierwsze pudełka z Wiedźminem 3, które dotarły dzisiaj do studia:

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!