Znamy polską cenę pakietu dodatków Serce z Kamienia oraz Krew i Wino [SPROSTOWANIE]

News - Wiedźmin 3

Dzisiaj CDP.pl wprowadziło do swojej przedsprzedażowej oferty dodatki do Wiedźmina 3 w wersji cyfrowej, dzięki czemu poznaliśmy ich cenę na rodzimym rynku. Niestety, niegdysiejszy CD Projekt nie zaserwował nam tym razem zbyt zachęcającej ceny.

Pakiet dodatków w wersji cyfrowej (zawiera Serce z Kamienia oraz Krew i Wino) został wyceniony na 99,99 zł. Z informacji prasowej dowiedzieliśmy się również, że CDP.pl będzie jedynym polskim sklepem oferującym pakiet dodatków w wersji cyfrowej. Poza tym w cenie 219,99 złotych można zamówić zestaw zawierający grę Wiedźmin 3: Dziki Gon i pakiet dodatków w wersji cyfrowej.

Niestety, trzeba przyznać, że w tym przypadku polski dystrybutor, jeszcze niedawno wchodzący w skład CD projektu, zaserwował całkiem nieprzystosowaną do realiów naszego rynku, wysoką cenę dodatków. Przecież samego Wiedźmina 3 można naprawdę niewiele drożej kupić. W ogóle z ceną pakietu dodatków wynikło jakieś grubsze zamieszanie, ponieważ jeszcze wczoraj Łukasz pisał, że na GoG.com kosztują €17.49, a dziś ich cena, to… €24.99 (około 100 zł. w przeliczeniu). W związku z wczorajszą wypowiedzią Marcina Iwińskiego coś tu chyba nie gra?

Szczegółowe informacje o samych dodatkach Serce z Kamienia oraz Krew i Wino możecie przeczytać tutaj.

[SPROSTOWANIE]

Krótkie sprostowanie do powyższego akapitu o zamieszaniu z ceną. Dowiedziałem się, że CDP.pl od początku planowało cenę dodatków na poziomie 99,99 złotych, więc to co powyżej napisałem jest niesłusznie krzywdzące dla polskiego dystrybutora i jest mi teraz z tego powodu naprawdę przykro. Newsa tworzyłem trochę pod wpływem emocji, będąc przekonany, że polska cena jest o 30-40 złotych wyższa od tej, której się spodziewałem widząc dzień wcześniej ofertę na GoG.com. Obecnie piszę bardzo wnikliwy artykuł o historii CD Projektu w dużej części poświęcony właśnie pionowi wydawniczemu, więc świetnie wiem, że zawsze dbali aby wydania gier były możliwie najwyższej jakości i zarazem dostępne w najniższej cenie.

Z jednej strony najlepiej poczekać na pierwsze recenzje i wtedy podjąć decyzję, czy warto zainwestować w zestaw dodatków. Jednak po styczniowym przedpremierowym graniu w Wiedźmina 3 nie mam najmniejszego cienia wątpliwości co do wysokiej jakości gry, a najnowszy zwiastun też jest dobitnym dowodem, że 19 maja otrzymamy w najgorszym wypadku jedną z najlepszych gier wszechczasów. :-) Żeby zakończyć to sprostowanie miłym akcentem, osobiście, gdy będę kupował dodatki i decydował, czy wybrać CDP.pl, czy GoG.com, to zdecyduję się na tego pierwszego. Moje pierwsze zakupy u nich (po styczniowych zmianach) zdecydowanie zaliczam na plus.