W Wiedźminie 3 usłyszymy muzykę skomponowaną przez Adama Skorupę!

News - Wiedźmin 3

W wywiadzie dla portalu Onet.pl Adam Skorupa odniósł się do informacji o braku jego udziału w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do nadchodzącej odsłony przygód Białego Wilka. Okazało się, że muzyka legendarnego twórcy ścieżki dźwiękowej do pierwszego Wiedźmina jednak znajdzie się w trzeciej części gry. Można rzec nawet więcej – już teraz jest pewne, iż będzie ona najwyższej klasy!

Odpowiedź Adama Skorupy na pytanie, czy to prawda, że nie bierze on udziału w tworzeniu muzyki do Wiedźmina 3 i dlaczego:

Od pewnego czasu firma CD Projekt starała się przenieść ciężar tworzenia muzyki do wewnątrz studia, tak by pisana i grana była „jej rękami”. To zdecydowanie upraszczało jej pracę i podyktowane było dynamiką procesu dewelopmentu ich gier. Wciąż jednak jestem zaangażowany w produkcję Wiedźmina 3, tylko że pośrednio. Firma angażuje mnie do skomponowania muzyki, do co poniektórych materiałów promocyjnych gry jak na przykład filmu Killing Monsters czy też trailera Wiedźmin 3 Początek. Moje nazwisko również pojawi się na liście autorów Wiedźmina 3 ze względu na fakt wykorzystania motywów z pierwszego Wiedźmina, których byłem współautorem. Zatem w nowym tytule gracze usłyszą znane z pierwszej części tematy w nowych aranżacjach, a ja nie mogę się doczekać, by się dowiedzieć, jak one zabrzmią.

Cały wywiad z Adamem Skorupą można przeczytać pod tym linkiem.