Walka, picie, chędożenie... - Wiedźmin 3: Dziki Gon oceniony przez ESRB

News - Wiedźmin 3

Organizacja ESRB (Entertaiment Software Rating Board), która zajmuje się ocenianiem zawartości i wyznaczaniem granic wiekowych, dla wydawanych w Stanach Zjednoczonych gier na komputery oraz konsole, przyjrzała się bliżej najnowszej odsłonie przygód Białego Wilka. Uprzedzam, że oświadczenie zawiera drobne spoilery, sugerujące rodzaj treści, jaka może pojawić się w zadaniach.

Grze zostało przyznane oznaczenie M – gra dla dorosłych (ang. "Mature") z uwzględnieniem tego, iż pojawią się intensywne sceny przemocy, wulgarny język, picie alkoholu, nagość i liczne nawiązania do seksu. Poniżej pełne uzasadnienie:

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

To gra role-playing oferująca otwarty świat, w której wcielimy się w Geralta, łowcę potworów szukającego zaginionej kobiety. Gracze będą eksplorować wyniszczony wojną świat, wykonując zadania polegające na zabijaniu żołnierzy oraz stworzeń ze świata fantasy (np. upiory, harpie, skalne bestie).

Postacie wezmą udział w pojedynkach bezpośrednich na miecze. Oprócz tego będą walczyć z dystansu oraz z użyciem magii. Wszystko zostanie podkreślone krzykami bólu, wydawanymi przez konających. Sporo krwi zobaczymy na ekranie podczas ataków, powodujących rozczłonkowanie ciał naszych przeciwników.

Niektóre scenki przerywnikowe przedstawiają ścięcie głowy w zwolnionym tempie oraz inne obrazy przemocy: sekcję zwłok ofiary tortur, pokoje wypełnione ciałami (np. zwłoki zwisające z sufitu, ciało we krwi leżące w łóżku lub nago w wannie).

W trakcie gry bohater może angażować się w aktywność seksualną z prostytutkami oraz innymi kobietami. Niektóre sceny przedstawiają obnażone piersi oraz pośladki. Kiedy kamera nie pokazuje aktu seksualnego, wszystko zastępują sugestywne odgłosy.

Gra zawiera zadanie, podczas którego Geralt bierze udział w wyścigu na picie alkoholu. Możemy zobaczyć słaniających się z nóg ludzi oraz upojonych do tego stopnia, że nie mogą się poruszać. W dialogach usłyszymy przekleństwa, jak „F**k, „sh*t” i „c*nt”.

Podsumowując, nie jest to dla nas żadna wielka niespodzianka, bowiem wiedźmińska seria w wykonaniu CD Projekt RED, od początku zmierzała ku jak najwierniejszemu odtworzeniu świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego.

Tak przy okazji, dziś mamy 24 lutego 2015 roku - chyba pamiętacie, co miało się dziś wydarzyć? :-)"