Wiedźmin 3: Dziki Gon opóźniony! [AKTUALIZACJA]

News - Wiedźmin 3

Tradycji musiało stać się zadość i dziś dowiedzieliśmy się, iż Wiedźmin 3 nie ukaże się tak jak planowano – 24 lutego, lecz dopiero 19 maja. Jak widać mały incydent z nowym trailerem dał twórcom gry dużo do myślenia i niestety będziemy musieli poczekać dodatkowe dwanaście tygodni.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Poniżej list otwarty skierowany do fanów:

Drodzy Gracze,

Od początku prac nad Wiedźminem 3: Dziki Gon zakładaliśmy, że będzie to bardzo ambitna gra. Chcemy dać graczowi możliwość przeżycia epickiej historii w olbrzymim, otwartym świecie fantasy.

Wielkość i złożoność Wiedźmina 3, będąca jedną z jego kluczowych zalet ma decydujący wpływ na przebieg produkcji. Teraz, pod koniec prac, widzimy jak wiele detali wymaga poprawek. Wypuszczając najważniejszą grę w historii studia musimy być pewni, że błędy zredukowaliśmy do poziomu pozwalającego w pełni cieszyć się rozgrywką.

Patrząc realnie na obecne tempo prac i obciążenie zespołu doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy jeszcze trochę więcej czasu. Team pracuje na maksymalnych obrotach, ale potrzebujemy dodatkowych 12 tygodni i dlatego przesuwamy datę premiery na 19 maja 2015.

Czujemy, że jesteśmy Wam winni przeprosiny. Za wcześnie wyznaczyliśmy datę premiery i to jest nasza lekcja na przyszłość. Wiemy co musimy zrobić by Dziki Gon stał się jedną z najlepszych RPG w jakie zagracie i ciężko nad tym pracujemy. Przepraszamy i jednocześnie prosimy o Wasze zaufanie.

Dziękujemy za wsparcie, które codziennie nam okazujecie. Naprawdę to doceniamy. Dodaje nam to dodatkowo sił.

Zarząd CD PROJEKT S.A.

Zapraszamy do dyskusji, bo ta zapowiada się na porywającą. :-)

Pozwolę sobie (Regis) wtrącić komentarz do newsa - osobiście uważam, że przesunięcie premiery Wiedźmina 3, to dobry krok ze strony RED-ów - od pierwszej zapowiedzi gry widać, że nad Wisłą powstaje osadzona w średniowieczu produkcja na miarę GTA. Jeszcze nigdy żadna tak rozbudowana gra nie powstała w tak krótkim okresie (3,5 roku) i też chyba nikt nie ma wątpliwości, że wydanie niedorobionego Wiedźmina 3 byłoby katastrofą i najgorszym ciosem dla nas fanów. Jeżeli te dodatkowe trzy miesiące mają przełożyć się na jeszcze lepszą grę, to warto cierpliwie poczekać. W końcu cierpliwość popłaca, a wytrwali są nagradzani! :-)

[AKTUALIZACJA]

Oto wywiad z Adamem Kicińskim - prezesem CD Projekt RED - dla TVN Biznes i Świat.