Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma 16 darmowych DLC!

News - Wiedźmin 3

CD Projekt RED ujawniło, iż ostatnia część ich trylogii poświęconej przygodom Białego Wilka otrzyma aż 16 darmowych dodatków DLC! Będą one udostępniane co tydzień, począwszy od 25 lutego, czyli od momentu ukazania się produkcji. Ponadto wiemy już jaka będzie zawartość pierwszego zestawu. Zapraszam do rozwinięcia. :-)

Zanim spojrzycie na rozpiskę dotyczącą pierwszego dodatku zachęcam do zerknięcia na list otwarty skierowany do fanów, który wystosował współzałożyciel CD Projektu - Marcin Iwiński:

Gry towarzyszą mi od kiedy pamiętam. Od zawsze była to jedna z moich ulubionych form spędzania czasu. Gdy zakładaliśmy CD PROJEKT RED, przyświecała nam jedna idea — chcieliśmy tworzyć gry z pasji, od graczy dla graczy. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że sukces Wiedźmina wynika w dużej mierze z faktu, że nigdy nie zapomnieliśmy jak to jest być graczem.

Uczucie, które towarzyszy nam, gdy kupujemy grę, a po skończeniu odkładamy ją na półkę i podziwiamy całą naszą kolekcję… To jest coś, co sprawia, że czujemy się dobrze; coś, co sprawia, że fajnie jest być graczem. Świetne jest też, gdy twórcy naszych ulubionych tytułów zapewniają wsparcie dla swoich gier. Dobrze jest móc odezwać się do kogoś i błyskawicznie uzyskać pomoc; fajnie jest też, gdy pojawia się patch, który poprawia rozgrywkę, czy dodaje nowe elementy do gry. Te rzeczy naprawdę nie muszą być duże, mniejsze dodatki też potrafią cieszyć. Pamiętamy jeszcze czasy, gdy np. nowa mapa do gry nie oznaczała konieczności sięgania do portfela.

Świat się zmienił, rozumiemy jego biznesowe realia, ale uważamy, że to naprawdę nie musi oznaczać, że np. dodatkowy miecz czy zbroja dla konia muszą być płatne. Szczególnie, że dosłownie przed chwilą zapłaciliśmy za całkiem nową grę.

Nadchodzi Wiedźmin 3: Dziki Gon – nasza największa i najbardziej ambitna gra, a zarazem projekt, który mam nadzieję kojarzą już w tej chwili fani RPG na całym świecie. To nasza okazja, aby pokazać graczom i branży, że można inaczej. Aby podziękować Wam za zakup gry, każdy gracz, niezależnie od wersji gry, tj. platformy czy edycji, otrzyma 16 DLC za darmo. Mamy nadzieję, że te DLC-ki dadzą Wam dodatkową radochę z gry, a zupełnie przy okazji, jeśli ktoś w branży zdecydowałby się postąpić podobnie, to na pewno się nie obrazimy.

Trzymajcie się,

Marcin

Poniżej mamy natomiast grafikę przedstawiającą zawartość dwóch pierwszych dodatków, które pojawią się kolejno 25 lutego i 4 marca.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Od siebie dodam tylko, że mimo, iż zawsze przewija się ta słynna kwestia - "DLC to wycinek z pełnej wersji gry", powinniśmy być wniebowzięci, bo nawet jeśli, to znaczna większość producentów gier oczekuje od nas absurdalnych stawek np. za zwykły miecz lub naklejkę na karabin. Działalność CD Projektu RED przypomina nam stare dobre czasy, gdy takie praktyki były czymś normalnym w branży elektronicznej rozrywki. :-)