Wiedźmin na Poznań Game Arena – relacja i nowe informacje o Dzikim Gonie

News - Wiedźmin 3

Tegoroczne PGA nadal trwa, jednak to co najważniejsze związane z Wiedźminem miało miejsce wczoraj. Sprawdźcie co widzieliśmy i czego się dowiedzieliśmy!

Muszę przyznać, że na tak ogromnej imprezie związanej z grami jeszcze nie byłem – poznańskie pawilony, w których w ten weekend ma miejsce największa impreza związana z grami komputerowymi w Polsce, wczoraj dosłownie pękały w szwach. Podobno frekwencja pobiła rekord.

Przechodząc do tematu - stoisko CD Projektu RED moim zdaniem jakościowo było najokazalsze ze wszystkich, jednak hałas na nim (tak, jak i wszędzie) w godzinach szczytu okazał się nie do wytrzymania. Jakakolwiek próba nawiązania kontaktu z kimkolwiek kończyła się szybkim zdarciem gardła. Poza tym, niestety aż czuć było wśród RED-ów dyscyplinę, z powodu której byli niechętni nie tylko udostępnianiu jakichkolwiek informacji dotyczących gry, ale nawet przedstawianiu się. Toteż zrobiłem tylko zdjęcie edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina 3, po czym opuściłem halę i udałem się na prelekcje.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Jeżeli chodzi o samą edycję kolekcjonerską, to figurka Geralta walczącego z gryfem prezentuje się naprawdę okazale (chociaż może nie widać tego na zdjęciu - trochę kiepsko mi wyszło. Przede wszystkim jest ogromna – popiersie Geralta z EK Wiedźmina 2 nie ma z nią żadnego porównania. Poza tym w oczy rzucił mi się artbook, który wygląda świetnie i już nie mogę się doczekać, aż go obejrzę. Jeszcze tylko 120 dni. :-) Ogólnie cała edycja kolekcjonerska zrobiła na mnie wrażenie i w końcu zrozumiałem, dlaczego jej cena jest tak wysoka – tą figurkę spokojnie mogliby sprzedawać za 100 złotych… co najmniej.

Po tym hałasie atmosfera na wykładach była dla mnie istną poezją. Cisza, spokój (choć słuchaczy było naprawdę sporo), czasami miła muzyka w tle, spotkałem kilku znajomych, a za kuluarami udało mi się porozmawiać z pewnymi dobrymi ludźmi z RED-a, którzy byli skłonni podzielić się parowa informacjami dotyczącymi Dzikiego Gonu. :-) Poniżej, to co się dowiedziałem:

• medalion Wiedźmina raczej nie będzie drgał podczas walki, ale przed tak;
  • przy Płotce będziemy mogli przechowywać rzeczy;
  • nie wiadomo, czy będzie można wszczynać i na jakich zasadach wojnę, czyli zabijanie ludzi w mieście i we wsiach oraz, czy będzie można mordować niewinne zwierzątka, czyli, np. owieczki na farmach;
  • mimika postaci będzie dostosowana do poszczególnych wersji językowych gry, czyli będzie inna w angielskiej, polskiej i rosyjskiej wersji gry;

Dowiedziałem się również, że mobilna MOBA - The Witcher: Battle Arena w dniu premiery będzie dostępna w języku polskim. Niestety nie udało mi się uzyskać odpowiedzi, np. na pytanie, czy po wypiciu eliksirów twarz Geralta będzie stawać się trupio blada, albo czy wraz z postępem fabuły będą zmieniać się pory roku.

Później, z około 15-sto minutowych opóźnieniem, o 18:45 na głównej scenie rozpoczął się od koncertu zespołu Percival wiedźmiński wieczór. Ludzi była cała masa, co zresztą widać na poniższym filmiku, który nagrałem, jeszcze jak było w miarę „pusto”. ;-)

Sam zespół pokazał klasę – zagrali raptem z pięć utworów, ale było naprawdę pięknie. Niemniej nie będę ukrywał, że największe wrażenie zrobiła na mnie prezentacja Wiedźmina 3, która zaczęła się od pokazu świetnie znanego zwiastuna „Zabijając potwory”. Jednak na żywo, to było coś innego – nie wiem, jak to zrobili, ale efekt był taki, że w momencie gdy Geralt szeptał swoje myśli „zło jest złem”, to dosłownie miałem wrażenie, że ludziom znajdującym się bliżej głośników włosy stają na głowie dęba. Niesamowite.

Później pokazano po raz pierwszy w polskiej wersji językowej około 35 minutowy fragment Wiedźmina 3. Był to ten sam, co na E3 i Gamescomie, jednak najważniejsza w tym wszystkim była jakość ojczystego dubbingu. Nie będę ukrywał – jeżeli tak będzie wyglądała całość, to szykuje się poezja dla uszu. Swoja drogą coraz bardziej nie mogę się doczekać ogłoszenia, kto podłoży głos Yennefer i Ciri. Sama gra prezentuje się bardzo dobrze.

Niestety z racji opóźnienia nie odbyła się sesja Q&A (chociaż raczej nic więcej byśmy się nie dowiedzieli, ponieważ wszystkie nurtujące pytania i tak udało mi się zadać zakulisowo wcześniej bądź później) i tylko pokazano intro oraz pośpiesznie Tadeusz Zieliński zaprezentował na żywo wiedźmińską MOBĘ, czyli grę The Witcher: Battle Arena. Więcej o niej będziecie mogli przeczytać w naszym betateście już niedługo.

Ogólnie po pokazie Wiedźmina 3 stwierdzam, że CD Projekt RED robi dobrą robotę - widać, że Dziki Gon nie tylko świetnie będzie grał na emocjach, ale też skłaniał do refleksji. To lubię! :-) Ogólnie po atmosferze na PGA czuć, że szykuje się naprawdę wielka premiera.