Wiedźmin 3 – świat oczami kompozytora

News - Wiedźmin 3

W ciągu ostatnich tygodni w temacie Wiedźmina 3 działo się sporo. Były fragmenty rozgrywki, nowe informacje, wywiady z twórcami, lecz zabrakło solidnego materiału na temat ścieżki dźwiękowej gry. Dziś jednak redakcja portalu gamemusic.pl przygotowała nam miłą niespodziankę publikując bardzo ciekawe wideo o tytule "Wiedźmin 3 - świat oczami kompozytora".

Materiał jest niczym innym, jak profesjonalnym wywiadem z twórcami soundtrack'a do trzeciej odsłony przygód Białego Wilka – Marcinem Przybyłowiczem (kompozytorem) oraz Pawłem Daudzwardem ( sound designerem). Dzięki niemu mamy okazję poznać kilka ciekawostek przybliżających kulisy powstawania zarówno muzyki, jak i reszty ścieżki dźwiękowej. Miłego oglądania!

Moim zdaniem, zdecydowanie najciekawszym fragmentem powyższego materiału jest rozmowa o motywie głównym gry. Jeżeli słynna już nutka z pierwszej odsłony serii będzie przygrywać w najważniejszych momentach fabuły, a na dodatek będzie posiadać różne wariacje w zależności od miejsca, w którym się znajdziemy, to myślę, że dopiero ta informacja sprawia, że można otwarcie mówić o powrocie do korzeni. :-)