Wiedźmin 3: Dziki Gon – ekskluzywna zawartość w edycji kolekcjonerskiej na konsoli Xbox One

News - Wiedźmin 3

Dziś CD Projekt RED poinformowało, że edycja kolekcjonerska Wiedźmina 3 na konsoli Microsoftu zostanie wzbogacona o dodatkowe elementy. Tym samym, wbrew wcześniejszym zapewnieniom Xbox One – przynajmniej na razie – zyskuje ekskluzywność na 2 talie kart do krasnoludzkiej gry "Gwint" oraz mapę świata wykonaną z tkaniny. Szczegóły w rozwinięciu.

Oto komentarz dewelopera i informacje zdradzające o co w tym wszystkim chodzi:

„Gwint to doskonała gra karciana i jesteśmy szczęśliwi, że dzięki wsparciu Microsoftu będziemy mogli wydać ją także w formie fizycznej. W cyfrową wersję Gwinta będzie mógł zagrać każdy posiadacz gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na dowolnej platformie, a dodatkowo nabywcy Edycji Kolekcjonerskiej na Xbox One będą cieszyć się z fizycznej kopii. To świetna wiadomość, prawda?” stwierdził Marcin Iwiński, współzałożyciel CD PROJEKT i wiceprezes zarządu ds. Międzynarodowych.

Gwint będzie dostępny w świecie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, niezależnie od wybranej przez gracza platformy sprzętowej. Fizyczne egzemplarze dwóch talii kart znajdą się natomiast wyłącznie w Edycji Kolekcjonerskiej na Xbox One.

W Edycji Kolekcjonerskiej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsoli Xbox One znajdą się dwie talie do gry Gwint oraz wyjątkowa mapa świata gry wykonana z tkaniny.

Nie wiem jak Wy, ale ja jako osoba, która zamówiła kolekcjonerkę na konsolę PlayStation 4 jestem nieco zniesmaczony. Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Marcina Iwińskiego z letniej konferencji CD Projektu, podczas której ujawniono datę premiery oraz zawartość poszczególnych edycji gry:

"Do edycji kolekcjonerskiej wrzuciliśmy tyle elementów ile się tylko dało tam fizycznie upchać. Serio, sprawdzaliśmy ... "

No, chyba jednak komuś powinien wyrosnąć długi nosek ... Ponadto, czemu dowiadujemy się o tym dopiero teraz, kiedy edycja kolekcjonerka została wyprzedana?

Więcej szczegółów znajdziecie na blog.cdp.pl oraz na stronie głównej gry.

Tutaj znajdziecie natomiast petycję stworzoną przez jednego z oburzonych fanów, która jest prośbą skierowaną do CD Projektu, aby gracze na wszystkich platformach zostali równo potraktowani. Zachęcam do składania podpisów, jeżeli tylko macie ochotę.