Wiedźmin 3 – panel dyskusyjny z Comic-Con i odpowiedzi na pytania fanów

News - Wiedźmin 3

CD Projekt RED na swoim kanale Youtube opublikowało dwa nowe materiały wideo. Jednym z nich jest zapis panelu dyskusyjnego, który odbył się na Comic-Conie w San Diego. Drugi to montaż fragmentów pokazu rozgrywki z owego panelu, podczas którego Doug Cockle – angielski głos Geralta – z powodu problemów z dźwiękiem, postanowił improwizować i podkładać głos na żywo. Ponadto, otrzymaliśmy odpowiedzi na najciekawsze pytania zadane przez fanów gry.

Oto zapis wideo z panelu dyskusyjnego. Oczywiście, cały pokaz rozgrywki został wycięty, gdyż dosłownie za kilka dni – może nawet już w poniedziałek – REDzi zaczną publikować fragmenty tego dema.

Teraz kolej na dubbingowe popisy Douga Cockle'a. Materiał zawiera znane nam już fragmenty rozgrywki jak i kilka nowych. Mimo tego, iż były one nagrywane kamerą, można dostrzec genialną oprawę graficzną i to co najbardziej przykuło moją uwagę – bardzo klimatyczne i świetnie zaaranżowane cutscenki.

Ostania kwestia, to pytania, które można było zadać twórcom Wiedźmina 3, o czym informowaliśmy Was w zeszłym tygodniu. Odpowiedzi miały zostać udzielone w formie gamescomowego wideo, lecz z przyczyn technicznych materiał się nie pojawi, więc zostały one opublikowane w tradycyjny sposób, na stronie głównej gry. Wiele pytań poruszało kwestie, które były wałkowane już setki razy i kwitowane wymijającymi lub oczywistymi odpowiedziami, jednak udało się wyciągnąć od twórców kilka ciekawych informacji, które zamieszczam poniżej:

  • podczas walki z większymi potworami, nie uświadczymy cutscenek tak jak miało to miejsce w przypadku walki z gryfem na pokazie z E3 – w pełnej wersji gry będziemy posiadać pełną kontrolę nad przebiegiem potyczki i to my zadamy ostateczny cios;
  • konia Geralta, który zawsze nazywa się Płotka, nie można stracić, albo zabić – można ujarzmiać za to inne konie lub kraść za pomocą znaku Aksji;
  • sugestia jednego z fanów dotycząca umieszczania notatek na mapie – twórcy nic nie obiecują, lecz zapewniają, że przedyskutują tę kwestię i zobaczą, co da się zrobić;
  • na pytanie dotyczące wydania wiedźmińskiej trylogii na konsole nowej generacji, twórcy odpowiadają stanowczo – nie;
  • kwestia pozbawiania przeciwników kończyn – jest to zdarzenie losowe, lecz grający posiada nad tym pewną kontrolę tzn.w zależności od poziomu postaci, szanse na to mogą się zwiększyć, a sam rodzaj ciosu jakiego używa gracz, decyduje o tym, która z kończyn zostanie odcięta.

Pełną listę pytań i odpowiedzi znajdziecie tutaj.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o panelu i nowych informacjach na temat gry. Co do samego głosu Geralta w angielskiej wersji Wiedźmina 3, chodź nikt nie może się równać z Jackiem Rozenkiem, jestem zdania, że Doug Cockle spisuje się świetnie i Biały Wilk w jego wykonaniu brzmi tak, jak powinien.