Postanowienia sądu w sprawie o wydanie konsolowego W2 w Europie

Dodano: 08.12.2011 / autor: Administrator
News - Wiedźmin 2 XBOX360

CD Projekt RED ostatecznie przegrał spór z Namco Bandai o prawa do wydania konsolowego Wiedźmina 2 na terenie Europy. O przebiegu sprawy wielokrotnie informowaliśmy już na naszych łamach. Sąd we francuskim mieście Lyon wydał właśnie decyzję i przyznał rację dla Namco Bandai, które rościło prawa do pierwszeństwa dystrybucji W2 na Xboxa 360.

CDR tym samym jest zmuszony do zerwania umowy z THQ i podpisania jej z Namco Bandai na identycznie brzmiących warunkach. Co więcej, twórcy Wiedźmina muszą zapłacić 75 tys. euro na pokrycie kosztów sądowych oraz strat. CDR otrzyma jednak kwotę ponad miliona dolarów uzyskaną ze sprzedaży Zabójców Królów na PC, której płatność została wstrzymana na czas trwania sporu. Namco jest zobligowane do przekazanie tej kwoty, jeśli tylko CD Projekt RED zawrze nową umowę w terminie i przywróci regionalizację sprzedaży gry na GoG-u.

Sąd odrzucił z kolei roszczenia Namco Bandai wynikające z usunięcia zabezpieczeń DRM po premierze gry - twórcy mogli to uczynić wedle własnej woli i sąd nie doszukał się żadnych uchybień w tej kwestii.