Warner Bros. Interactive nowym wydawcą Wiedźmina 2 PC i Xbox 360 w USA, Kanadzie i Meksyku

Dodano: 21.10.2011 / autor: Administrator
News - Wiedźmin 2 XBOX360

Spór o wydanie Wiedźmina 2 na rynku amerykańskim pomiędzy Atari i CD Projekt RED w końcu dobiegł końca. REDom udało się rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Dzięki temu podpisano nową umowę z wydawcą Warner Bros. Interactive, który wypuści zlokalizowanego Wiedźmina 2: Zabójcy Królów na terenie USA, Kanady i Meksyku w wersjach na PC (od 2012 roku) oraz konsolę Xbox 360. Przy okazji poinformowano także, że twórcy odzyskali prawa do dystrybucji pierwszej części serii.

Kevin Kebodeaux, wiceprezes d/s sprzedaży w Warner Bros. Interactive komentuje to następująco:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż razem z CD Projekt RED dostarczymy Wiedźmina 2 graczom w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Wiedźmin jest produktem z najwyższej półki, który idealnie pasuje do produktów wysokiej jakości w naszym planie wydawniczym na przyszły rok.

Równie zadowolony z przebiegu sytuacji jest Adam Kiciński z CD Projekt RED:

Jestem przekonany, że dzięki współpracy z firmą Time Warner i jej wiodącej pozycji w branży rozrywkowej, a w szczególności w sektorze dystrybucji filmów i gier wideo, sukces naszej gry na najważniejszym dla gier na Xboxa rynku będzie jeszcze większy. Jest to też dla nas ogromnym wyróżnieniem, że firma taka jak Time Warner doceniła naszą grę oraz jej potencjał rynkowy, dołączając ją do swojego portfolio.