Redkit już jest!

News - Modyfikacje

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów Wiedźmina. W końcu po niespełna dwóch latach od premiery drugiej odsłony przygód Białego Wilka CD Projekt RED publicznie udostępnił narzędzia dla moderów do Wiedźmina 2. Od dziś Gracze z całego świata, wedle własnego widzimisię, mogą samodzielnie kreować stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego Wiedźminland.

Jeżeli ktoś jakimś cudem nie wie dotąd czym jest REDkit, to poniżej zamieszczam wycinek z notki prasowej:

REDkit daje fanom serii wszystkie niezbędne narzędzia, potrzebne do budowania nieliniowej, wielowątkowej opowieści, w której podjęte decyzje mają znaczenie, wiarygodnych postaci oraz żyjącego świata. CD Projekt RED udostępnia również samouczki i przewodniki, które ułatwią początkującym twórcom posługiwanie się narzędziami. Wszystko zależy od kreatywności graczy: mogą korzystać z modeli i lokacji stworzonych na potrzeby Wiedźmina 2 lub dodawać własne, zupełnie nowe elementy gry.

Oto główne cechy REDKita:

 • zaawansowane, ale przyjazne narzędzie do tworzenia nieliniowych gier RPG,
 • dynamiczne środowisko z realistycznym cyklem dnia i nocy,
 • ogromna baza istniejących obiektów z gry oraz możliwość tworzenia i dodawania własnych,
 • system tworzenia żyjących społeczności,
 • możliwość łatwego kształtowania terenu,
 • zapierająca dech w piersiach grafika.
 • REDkit można pobrać tutaj (wymagana jest rejestracja na stronie).

  Na stronie dostępny jest również pierwszy autorski mod stworzony za pomocą REDkita. Jeżeli z jakiegoś powodu jesteście do niego podświadomie nastawieni sceptycznie, to zapraszam do przeczytania poniższego opisu przygody:

  Yennefer z Vengerbergu, śliczna czarodziejka, w której zakochał się Geralt, po tym jak oboje musieli stawić czoło potężnemu dżinowi, przedstawiła wiedźminowi Triss Merigold. Triss od początku miała się ku Geraltowi. Kilka miesięcy po tych wydarzeniach, Geralt dostał list od Triss Merigold, która, jak się okazuje, potrzebuje pomocy. Mieszek Geralta i jego wiernego kompana, Jaskra, świeci pustkami, więc podążają śladami Triss i trafiają do miasteczka Lykaon w Temerii.

  Jaskier, który jest akurat w trakcie pisania kolejnej ballady o wiedźminie, chętnie wybiera się w podróż, jako że Lykaon znany jest ze swojego bogactwa oraz tego, że leży nad rzeką Travą, która wpływa do Jarugi.

  Teraz pozostaje już tylko czekać na pierwsze fanowskie przygody!