Zarzucony dodatek do Wiedźmina

Dodano: 17.04.2010 / autor: Administrator
News - Modyfikacje

Tworzony przez kanadyjskie studio roXidy, Outcast, bo tak zwie się niedoszły dodatek do pierwszej części Wiedźmina, miał być dodatkiem typu DLC (do pobrania), niestety prace nad nim zostały zawieszone. O samym dodatku było mało informacji, jednak serwisowi GameBanshee udało się dotrzeć do dokumentu, który zawiera szczegółowe informacje, na temat fabuły, postaci i lokacji, które miały pojawić się w dodatku.

Zdjęcia i artworki z dodatku @ unseen64.net

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

Fabuła dodatku miała być mocno skomplikowana i podzielona na trzy rozdziały, a ilość wątków jak na DLC dość duża. Głównym wątkiem miała być przepowiednia mówiąca, że pierworodne dziecię władającego wyspą jarla Haralda ocali od zagłady jej pierwotnych, monstrualnych mieszkańców.

Akcja miała toczyć się na wyspiarskim kraju Skellige, a dokładniej, na wyspie Faroe, gdzie za sprawą groźnego i tajemniczego potwora, mieszkanki wyspy miały rodzić potwory. Naturalnie sprawą potwora miałby się zająć sam Geralt z Rivii. Nasz wiedźmin wplątany w historię, która zaczęła się już ćwierć wieku przed jego przybyciem na wyspę, gdyż właśnie te ćwierć wieku temu jarl wyspy Harald, nie wiedząc nic o przepowiedni, zawarł umowę z gnomem Shiltzenem, by ten pomógł mu pokonać potwora, niepokojącego jego ciężarną żonę, w zamian za pierworodnego syna jarla. Morganna - żona Haralda urodziła bliźnięta, piękną Astrid i okropnego Hafnia. Herald bez wahania oddał potwornego syna gnomowi, a ten niewolił go mając nadzieję, że przepowiednia się nie spełni.
Hafnir jednak uciekł. Zakończenie opowieści, w znacznej części zależałby od graczy.

Lokacje przedstawiają się niestety niezbyt rozbudowane, jednak z pewnością posiadające swój urok. Gracze mogli by zwiedzić takie miejsca jak zamek Kaer Karreg, czy wioski takie jak Lublow i Han Cross.

Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania anglojęzycznego dokumentu, do pobrania stąd.