Test wiedzy z uniwersum Wiedźmina #03 – wyniki konkursu

News - Redakcja

Trzeci w historii Warowni test z wiedzy z uniwersum Wiedźmina dobiegł końca. W związku z tym nadszedł czas, aby wyłonić zwycięzcę. Sprawdźcie do kogo powędruje gra Władca Pierścieni: Wojna na Północy!

Najlepszą wiedzą wykazał się Pytongino, który odpowiedział poprawnie na 14 pytań. To do niego powędruje nagroda!

Pytania z testu wiedzy z uniwersum Wiedźmina i odpowiedzi do nich:

1. W jaki sposób Jaskier otrzymał nową lutnie? Otrzymał ją w opowiadaniu Na krańcu świata od elfki Toruviel, która roztrzaskała poprzednią lutnie Jaskra na pniu sosny.

2. Czego zażądał Geralt od Jeża, gdy ten obronił go w Cintrze? Prawa niespodzianki.

3. Jak łowcy smoków przegonili Kozojeda? Chodzi o dokładny opis. Yarpen łupnął Kozojeda toporzyskiem przez łeb. Stojący obok Niszczuka poprawił kopniakiem. Ten przeleciał kilka sążni i zarył nosem w trawę. Jeszcze przez chwilę próbował się postawić, ale widząc zdenerwowanego Yarpena i Niszczukę, Kozojed uciekł w stronę wschodniego kanionu, a rozradowane krasnoludy ciskały za nim kamieniami.

4. Dlaczego mieszkańców podgrodzia nękała "Bestia"? Bestia nawiedzała wyzimskie podgrodzie ze względu na niegodziwość jego mieszkańców. Wśród wielu przestępstw, szalę goryczy przelało to, że Odo zamordował swojego brata, Mikul zgwałcił Ilsę (kobietę z podgrodzia) a Wielebny wypędził swoją córkę, która zaszła w ciążę i na dodatek handlował dziećmi z Salamandrą.

5. Kim był towarzysz Codringhera? Towarzyszem Codringhera był kaleki karzeł Fenn. Nie wychodził on z domu, gdyż nie miał obu nóg. Poruszał się na "krześle na kółkach". Był on wspólnikiem Codringhera.

6. Kogo córką była Saskia? Saskia była córką Borcha Trzy Kawki (czyli smoka Villentretenmertha).

7. Ile lat ma Geralt? Odpowiedź: Nie wiadomo. Książka nie podaje dokładnego wieku Geralta.

8. Z czym „problemy” miał Jarre? Z masturbacją, chodzi o to, co mu się śniło w nocy i o rzeczy, które "musiał później robić, a których się wstydził". Były to oczywiście sny erotyczne z Triss Merigold w roli głównej :-)

9. W czym według plotek druidzi palili intruzów? Według plotek druidzi palili intruzów w Wiklinowych Babach.

10. Jakie przesłanie płynie z wiedźmińskich opowiadań oraz sagi - czego potrzeba w miłości? Nie chodzi tutaj o poświęcenie. Znaczy o nie też chodzi, ale prawidłowa odpowiedź brzmi inaczej :-) Odpowiedź: W miłości potrzeba "czegoś więcej". Swoją drogą jest to bardzo piękna i prawdziwa myśl :-)

11. Co zrobił Geralt, że został pasowany na rycerza? Wraz z Cahirem obronił most na Jarudze przed szturmem Nilfgaardu. Obronił dzięki temu królową Rivii i jej partyzancką armię.

12. W jakim mieście Ciri walczyła na arenie posłana przez Bonharta? Walczyła na arenie w Claremont.

13. Jaką wadę miała niewiara Geralta w stosunku do wiary Nenneke? W przeciwieństwie do wiary Nenneke, niewiara Geralta nie miała żadnej mocy.

14. Jak miała na imię królowa Cintry? Calanthe.

15. Ile było zamachów na Foltesta? Były dwa zamachy, w tym jeden udany.

Nagrodę w konkursie – grę Władca Pierścieni: Wojna na Północy - sponsoruje sklep abasim.pl.

Kolejny test wiedzy z uniwersum Wiedźmina wystartuje już wkrótce!

...

Opinia redakcji o grze Władca Pierścieni: Wojna na Północy:

Można powiedzieć, że Tolkien stworzył uniwersum fantasy wszech czasów. Zarówno książkowa, jak i filmowa trylogia Władcy Pierścieni, to produkcje najwyższej klasy. Niestety tym czego brakuje jest trzymająca najwyższy poziom gra RPG osadzona w świecie Froda, Gandalfa i Aragorna. Władca Pierścieni: Wojna na Północy produkcją wybitną nie jest, ale posiada spory świat gry, oryginalną historię, satysfakcjonujące walki, do tego magię Śródziemia sprawiającą, że gra po prostu daje przyjemność. Krótko mówiąc, to najlepsze powstałe dotychczas komputerowe RPG osadzone w tym uniwersum! :-)

Informacje o sponsorze:

Abasim.pl to internetowy sklep z grami na PC oraz konsole. Stworzony dla graczy oraz miłośników elektronicznej rozrywki. Bogata oferta to najnowsze wydania jak i klasyka gier.

Abasim.pl = wysoka jakość obsługi. Co to znaczy w praktyce? Po pierwsze – zadowolenie Klienta, które jest dla Nas najistotniejsze – Między innymi to wyróżnia Nas na tle konkurencji. Po drugie – proste zasady zwrotów i reklamacji (Dział reklamacji, co prawda obrósł kurzem z powodu braku pracy, ale czerwony guzik jest w pogotowiu) i po trzecie – atrakcyjna cena, jesteśmy jednym z tańszych sklepów na rynku gier w internecie, a to pozwoli na zaoszczędzenie na kolejną dawkę elektronicznej rozrywki ;). Warto dodać, że w sklepie znajdziesz stały dział promocji, dodatkowo co jakiś czas wysyłamy do naszych Klientów kupony rabatowe.

Wszystkie oferowane gry są nowe, w fabrycznej folii. Produkty pochodzą z oficjalnych kanałów dystrybucji. Nie sprzedajemy używanych gier.

Jako jeden z niewielu sklepów z grami, produkty wysyłamy w firmowych opakowaniach kartonowych, produkt zabezpieczamy folią bąbelkową.