Test wiedzy z uniwersum Wiedźmina #03 – druga tura pytań

News - Redakcja

Wspólnie z naszym partnerem, sklepem abasim.pl, mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w konkursie, w którym można wygrać grę Władca Pierścieni: Wojna na Północy. Sprawdźcie, co trzeba zrobić, aby ją zdobyć!

Zadanie konkursowe polega na tym, aby udzielić odpowiedzi na poniższe pytania związane z uniwersum Wiedźmina. Odpowiedzi na pytania konkursowe należy przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem w temacie maila „konkurs”. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie.

Aktualne pytania:

6. Kogo córką była Saskia?

7. Ile lat ma Geralt?

8. Z czym „problemy” miał Jarre?

9. W czym według plotek druidzi palili intruzów?

10. Jakie przesłanie płynie z wiedźmińskich opowiadań oraz sagi - czego potrzeba w miłości? Nie chodzi tutaj o poświęcenie. Znaczy o nie też chodzi, ale prawidłowa odpowiedź brzmi inaczej :-)

Pytania z poprzednich tur (czyli nieaktualne) i odpowiedzi do nich:

1. W jaki sposób Jaskier otrzymał nową lutnie? Otrzymał ją w opowiadaniu Na krańcu świata od elfki Toruviel, która roztrzaskała poprzednią lutnie Jaskra na pniu sosny.

2. Czego zażądał Geralt od Jeża, gdy ten obronił go w Cintrze? Prawa niespodzianki.

3. Jak łowcy smoków przegonili Kozojeda? Chodzi o dokładny opis. Yarpen łupnął Kozojeda toporzyskiem przez łeb. Stojący obok Niszczuka poprawił kopniakiem. Ten przeleciał kilka sążni i zarył nosem w trawę. Jeszcze przez chwilę próbował się postawić, ale widząc zdenerwowanego Yarpena i Niszczukę, Kozojed uciekł w stronę wschodniego kanionu, a rozradowane krasnoludy ciskały za nim kamieniami.

4. Dlaczego mieszkańców podgrodzia nękała "Bestia"? Bestia nawiedzała wyzimskie podgrodzie ze względu na niegodziwość jego mieszkańców. Wśród wielu przestępstw, szalę goryczy przelało to, że Odo zamordował swojego brata, Mikul zgwałcił Ilsę (kobietę z podgrodzia) a Wielebny wypędził swoją córkę, która zaszła w ciążę i na dodatek handlował dziećmi z Salamandrą.

5. Kim był towarzysz Codringhera? Towarzyszem Codringhera był kaleki karzeł Fenn. Nie wychodził on z domu, gdyż nie miał obu nóg. Poruszał się na "krześle na kółkach". Był on wspólnikiem Codringhera.

Wygrywa osoba, która prześle największą liczbę prawidłowych odpowiedzi we wszystkich turach konkursu. Jeżeli kilka osób nadeśle prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pytania, to zwycięzca zostanie wylosowany (poprzez odpowiednią funkcję w Excelu) spośród tych osób.

Nawet jeżeli nie znacie odpowiedzi na któreś z pytań, to warto przesłać odpowiedzi na te na, które znacie, ponieważ im większa ilość zgłoszeń (czyli popularność konkursu), tym szybciej wystartuje następny konkurs ;-)

Prosimy o niezamieszczanie odpowiedzi w komentarzach!

REGULAMIN:

 1. Nagrodę w konkursie sponsoruje sklep abasim.pl.
 2. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz gry Władca Pierścieni: Wojna na Północy w wersji PC.
 3. Organizatorami konkursu jest portal witchersite.pl oraz sklep abasim.pl.
 4. Konkurs rozpocznie się 17 listopada i będzie trwał do 23 listopada 2013 roku.
 5. Ogłoszenie wyników nastąpi 24 listopada 2013 roku.
 6. Przedmiotem konkursu jest podanie prawidłowych odpowiedzi na podane powyżej pytania konkursowe. Kolejne tury konkursu z następnymi pytaniami będą pojawiały się na Warowni Starego Morza co dwa dni (wtorek i czwartek). Ogólnie wszystkich pytań konkursowych będzie 15.
 7. Każda nadesłana prawidłowa odpowiedź daje 1 punkt.
 8. Uczestnikami konkursu nie mogą być pracownicy abasim.pl oraz redaktorzy portalu Witchersite.pl odpowiadający za organizację konkursu (Protagonista, Heller, Warzoch oraz NastY).
 9. Odpowiedzi na pytania konkursowe należy przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem w temacie maila „konkurs”.
 10. Zwycięzcą zostanie osoba, która prześle największą liczbę prawidłowych odpowiedzi, a tym samym uzyska najwięcej punktów. Jeżeli kilka osób nadeśle prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pytania, to zwycięzca zostanie wylosowany (poprzez odpowiednią funkcję w Excelu) spośród osób, które udzielą prawidłowych odpowiedzi na największą liczbę pytań ze wszystkich tur konkursu.
 11. Redakcja Warowni Starego Morza zastrzega sobie prawo do publikacji nadesłanych odpowiedzi.
 12. W sytuacjach wyjątkowych Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu.
 13. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują odpowiednie przepisy prawa.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

...

Opinia redakcji o grze Władca Pierścieni: Wojna na Północy:

Można powiedzieć, że Tolkien stworzył uniwersum fantasy wszech czasów. Zarówno książkowa, jak i filmowa trylogia Władcy Pierścieni, to produkcje najwyższej klasy. Niestety tym czego brakuje jest trzymająca najwyższy poziom gra RPG osadzona w świecie Froda, Gandalfa i Aragorna. Władca Pierścieni: Wojna na Północy produkcją wybitną nie jest, ale posiada spory świat gry, oryginalną historię, satysfakcjonujące walki, do tego magię Śródziemia sprawiającą, że gra po prostu daje przyjemność. Krótko mówiąc, to najlepsze powstałe dotychczas komputerowe RPG osadzone w tym uniwersum! :-)

Informacje o sponsorze:

Abasim.pl to internetowy sklep z grami na PC oraz konsole. Stworzony dla graczy oraz miłośników elektronicznej rozrywki. Bogata oferta to najnowsze wydania jak i klasyka gier.

Abasim.pl = wysoka jakość obsługi. Co to znaczy w praktyce? Po pierwsze – zadowolenie Klienta, które jest dla Nas najistotniejsze – Między innymi to wyróżnia Nas na tle konkurencji. Po drugie – proste zasady zwrotów i reklamacji (Dział reklamacji, co prawda obrósł kurzem z powodu braku pracy, ale czerwony guzik jest w pogotowiu) i po trzecie – atrakcyjna cena, jesteśmy jednym z tańszych sklepów na rynku gier w internecie, a to pozwoli na zaoszczędzenie na kolejną dawkę elektronicznej rozrywki ;). Warto dodać, że w sklepie znajdziesz stały dział promocji, dodatkowo co jakiś czas wysyłamy do naszych Klientów kupony rabatowe.

Wszystkie oferowane gry są nowe, w fabrycznej folii. Produkty pochodzą z oficjalnych kanałów dystrybucji. Nie sprzedajemy używanych gier.

Jako jeden z niewielu sklepów z grami, produkty wysyłamy w firmowych opakowaniach kartonowych, produkt zabezpieczamy folią bąbelkową.