Test wiedzy z uniwersum Wiedźmina #01 – wyniki konkursu

News - Redakcja

Pierwszy w historii Warowni (ale nie ostatni) test z wiedzy z uniwersum Wiedźmina dobiegł końca. W związku z tym nadszedł czas, aby wyłonić zwycięzcę. Sprawdźcie kto wykazał się najlepszą wiedzą!

Ranking:

Rzemyk - 4 punkty

Kacper Wąsowski - 3 punkt

lucio24 - 3 punkty

Sylwek Kramek - 2,5 punktu

DeathBoy - 1 punkt

Agata Sporek - 1 punkt

Tym samym szczęśliwcem, do którego powędruje gra Mafia 2 jest Rzemyk!

Pytania z testu wiedzy z uniwersum Wiedźmina i odpowiedzi do nich:

1. Godło jakiego rzeczywistego państwa przypomina herb Redanii? Polski

2. Po ilu latach leżenia w sarkofagu strzyga zaczęła mordować ludzi? 7 latach

3. Ilu wiedźminów znajdowało się w Kaer Morhen po pośmiertnym powrocie Geralta? Trzech - Vesemir, Eskel oraz Lambert. Leo się nie liczy, ponieważ był uczniem, a nie wiedźminem.

4. Ile posiadał i jak nazywały się dzieci Foltesta? Posiadał trójkę dzieci: Addę, Anais i Bussego

5. Kto był odpowiednikiem Ciri w grze Wiedźmin 1? Alvin (podobnie, jak Ciri był silnym źródłem) oraz... Leo, ponieważ podobnie, jak ona był szkolony na wiedźmina. Niestety nikt, poza Piżmakiem, który nie mógł wziąć udziału w konkursie, nie wpadł na tą odpowiedź. Stąd też za odpowiedź "Alvin" przyznałem 0,5 punktu.

6. Czy przy udomawianiu przez druidów z Wiedźmina 1 wywern ktoś zginął? Jeśli tak, to w jaki sposób i dlaczego? Tak, jakiś idiota, który próbował umyć wywernie zęby.

7. Kto jest odpowiedzialny za powtórne zamienienie królewny Addy w strzygę? Hrabia Roderick de Wett

8. Czy możliwym jest, aby w Wiedźminie 3 pojawił się Andrzej Kmicic? Jeżeli tak, to w jaki sposób byłoby to racjonalnie wyjaśnione? Tak. Ciri będąca panią miejsc i czasów mogłaby go "zgarnąć" ze świata Potopu do świata Wiedźmina.

9. Do jakiej historii z polskiej literatury (podpowiem, że z zakresu lektur szkolnych ) odnosi się sąd nad Abigail w Wiedźminie 1? Do historii sądu nad Jagną z Chłopów Reymonta.

10. Pod jaką inną nazwą niż Jaskółka w wiedźmińskiej sadze pojawił się miecz Ciri? Gnomi Gwyhyr

11. Kto uznawał Ciri za Panią Jeziora? Rycerz Galahad

12. Jaki żart dotyczący Koviru był popularny, dopóki Kovirskie huty szkła nie zmonopolizowały światowej produkcji? Mawiano, że jedynym bogactwem krainy jest piach i morska woda.

13. Co robi Triss gdy podsłuchujemy ją przez prototyp megaskopu w pracowni Daerhenny? Rozmawia (jest przesłuchiwana) z Shilardem Fitz-Oesterlenem.

14. Kto był świadkiem morderstwa Foltesta oprócz Geralta? Anais

15. Z czego zupę robiła wiedźmińska kompania? Z ryb i z tego, co miała pod ręką.

Nagrodę w konkursie – grę Mafia 2 - sponsoruje sklep abasim.pl.

Kolejny test wiedzy z uniwersum Wiedźmina wystartuje już wkrótce!

...

Opinia redakcji o grze Mafia 2:

Gier z dobrym wiarygodnym gangsterskim klimatem jest naprawdę niewiele. Z kolei takich, które są dodatkowo osadzone w latach 40 i 50 XX wieku właściwie nie ma. Mafia 2 na tym polu, to prawdziwa perełka. To właśnie wspaniały klimat połączony ze świetną, mocną fabułą jest największym atutem czeskiej produkcji potrafiącym przyćmić wszelkie niedociągnięcia produkcji. Ponadto, pomimo upływu trzech lat od premiery, Mafia 2 nadal zachwyca piękną oprawą audiowizualną. Polecamy - pozycja obowiązkowa, szczególnie dziś, gdy gra kosztuje 25 złotych. Zresztą, gdyby Mafia 2 nie była dobrą produkcją, to jako redaktor naczelny nie wybrałbym jej na nagrodę w konkursie ;-)

Informacje o sponsorze:

Abasim.pl to internetowy sklep z grami na PC oraz konsole. Stworzony dla graczy oraz miłośników elektronicznej rozrywki. Bogata oferta to najnowsze wydania jak i klasyka gier.

Abasim.pl = wysoka jakość obsługi. Co to znaczy w praktyce? Po pierwsze – zadowolenie Klienta, które jest dla Nas najistotniejsze – Między innymi to wyróżnia Nas na tle konkurencji. Po drugie – proste zasady zwrotów i reklamacji (Dział reklamacji, co prawda obrósł kurzem z powodu braku pracy, ale czerwony guzik jest w pogotowiu) i po trzecie – atrakcyjna cena, jesteśmy jednym z tańszych sklepów na rynku gier w internecie, a to pozwoli na zaoszczędzenie na kolejną dawkę elektronicznej rozrywki ;). Warto dodać, że w sklepie znajdziesz stały dział promocji, dodatkowo co jakiś czas wysyłamy do naszych Klientów kupony rabatowe.

Wszystkie oferowane gry są nowe, w fabrycznej folii. Produkty pochodzą z oficjalnych kanałów dystrybucji. Nie sprzedajemy używanych gier.

Jako jeden z niewielu sklepów z grami, produkty wysyłamy w firmowych opakowaniach kartonowych, produkt zabezpieczamy folią bąbelkową.