Test wiedzy z uniwersum Wiedźmina (druga tura pytań) – konkurs! #01

News - Redakcja

Wspólnie z naszym partnerem, sklepem abasim.pl, mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w konkursie, w którym można wygrać grę Mafia 2. Sprawdźcie, co trzeba zrobić, aby ją zdobyć!

Zadanie konkursowe polega na tym, aby jak najszybciej odpowiedzieć na poniższe pytania związane z uniwersum Wiedźmina. Odpowiedzi na pytania konkursowe należy przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem w temacie maila „konkurs”. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie.

Aktualne pytania:

11. Kto uznawał Ciri za Panią Jeziora?

12. Jaki żart dotyczący Koviru był popularny, dopóki Kovirskie huty szkła nie zmonopolizowały światowej produkcji?

13. Co robi Triss gdy podsłuchujemy ją przez prototyp megaskopu w pracowni Daerhenny?

14. Kto był świadkiem morderstwa Foltesta oprócz Geralta?

15. Z czego zupę robiła wiedźmińska kompania?

Pytania z poprzednich tur (czyli nieaktualne) i odpowiedzi do nich:

1. Godło jakiego rzeczywistego państwa przypomina herb Redanii? Polski

2. Po ilu latach leżenia w sarkofagu strzyga zaczęła mordować ludzi? 7 latach

3. Ilu wiedźminów znajdowało się w Kaer Morhen po pośmiertnym powrocie Geralta? Trzech - Vesemir, Eskel oraz Lambert. Leo się nie liczy, ponieważ był uczniem, a nie wiedźminem.

4. Ile posiadał i jak nazywały się dzieci Foltesta? Posiadał trójkę dzieci: Addę, Anais i Bussego

5. Kto był odpowiednikiem Ciri w grze Wiedźmin 1? Alvin (podobnie, jak Ciri był silnym źródłem) oraz... Leo, ponieważ podobnie, jak ona był szkolony na wiedźmina. Niestety nikt, poza Piżmakiem, który nie mógł wziąć udziału w konkursie, nie wpadł na tą odpowiedź. Stąd też za odpowiedź "Alvin" przyznałem 0,5 punktu.

6. Czy przy udomawianiu przez druidów z Wiedźmina 1 wywern ktoś zginął? Jeśli tak, to w jaki sposób i dlaczego? Tak, jakiś idiota, który próbował umyć wywernie zęby.

7. Kto jest odpowiedzialny za powtórne zamienienie królewny Addy w strzygę? Hrabia Roderick de Wett

8. Czy możliwym jest, aby w Wiedźminie 3 pojawił się Andrzej Kmicic? Jeżeli tak, to w jaki sposób byłoby to racjonalnie wyjaśnione? Tak. Ciri będąca panią miejsc i czasów mogłaby go "zgarnąć" ze świata Potopu do świata Wiedźmina.

9. Do jakiej historii z polskiej literatury (podpowiem, że z zakresu lektur szkolnych ) odnosi się sąd nad Abigail w Wiedźminie 1? Do historii sądu nad Jagną z Chłopów Reymonta.

10. Pod jaką inną nazwą niż Jaskółka w wiedźmińskiej sadze pojawił się miecz Ciri? Gnomi Gwyhyr

Wygrywa osoba, która jako pierwsza prześle największą liczbę prawidłowych odpowiedzi. Każda pierwsza najszybciej nadesłana prawidłowa odpowiedź daje 1 punkt. Nawet jeżeli minie już sporo czasu od startu konkursu, a zna się odpowiedź na któreś z pytań, to warto przesłać odpowiedź, ponieważ im większa ilość zgłoszeń (czyli popularność konkursu), tym szybciej wystartuje następny konkurs :-)

Prosimy o niezamieszczanie odpowiedzi w komentarzach!

Ranking:

Sylwek Kramek - 2,5 punktu

lucio24 - 2 punkty

Rzemyk - 2 punkty

Kacper Wąsowski - 1 punkt

DeathBoy - 1 punkt

Agata Sporek - 1 punkt

REGULAMIN:

 1. Nagrodę w konkursie sponsoruje sklep abasim.pl.
 2. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz gry Mafia 2 w wersji PC.
 3. Łączny koszt nagrody to około 35 złotych.
 4. Organizatorami konkursu jest portal witchersite.pl oraz sklep abasim.pl.
 5. Konkurs rozpocznie się 26 sierpnia i będzie trwał do 28 sierpnia 2013 roku.
 6. Ogłoszenie wyników nastąpi 29 sierpnia 2013 roku.
 7. Przedmiotem konkursu jest jak najszybsze udzielenie odpowiedzi na jak największą ilość pytań konkursowych związanych z uniwersum Wiedźmina. Kolejne tury konkursu z następnymi pytaniami będą pojawiały się na Warowni codziennie przez najbliższe 2 dni (wtorek i środa). Ogólnie wszystkich pytań konkursowych będzie 15.
 8. Każda pierwsza najszybciej nadesłana prawidłowa odpowiedź daje 1 punkt.
 9. Uczestnikami konkursu nie mogą być pracownicy abasim.pl oraz redaktorzy portalu Witchersite.pl.
 10. Odpowiedzi na pytania konkursowe należy przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 11. Zwycięzcą zostanie osoba, która jako pierwsza prześle największą liczbę prawidłowych odpowiedzi, a tym samym uzyska najwięcej punktów. To do niej powędruje nagroda.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

...

Opinia redakcji o grze Mafia 2:

Gier z dobrym wiarygodnym gangsterskim klimatem jest naprawdę niewiele. Z kolei takich, które są dodatkowo osadzone w latach 40 i 50 XX wieku właściwie nie ma. Mafia 2 na tym polu, to prawdziwa perełka. To właśnie wspaniały klimat połączony ze świetną, mocną fabułą jest największym atutem czeskiej produkcji potrafiącym przyćmić wszelkie niedociągnięcia produkcji. Ponadto, pomimo upływu trzech lat od premiery, Mafia 2 nadal zachwyca piękną oprawą audiowizualną. Polecamy - pozycja obowiązkowa, szczególnie dziś, gdy gra kosztuje 25 złotych. Zresztą, gdyby Mafia 2 nie była dobrą produkcją, to jako redaktor naczelny nie wybrałbym jej na nagrodę w konkursie ;-)

Informacje o sponsorze:

Abasim.pl to internetowy sklep z grami na PC oraz konsole. Stworzony dla graczy oraz miłośników elektronicznej rozrywki. Bogata oferta to najnowsze wydania jak i klasyka gier.

Abasim.pl = wysoka jakość obsługi. Co to znaczy w praktyce? Po pierwsze – zadowolenie Klienta, które jest dla Nas najistotniejsze – Między innymi to wyróżnia Nas na tle konkurencji. Po drugie – proste zasady zwrotów i reklamacji (Dział reklamacji, co prawda obrósł kurzem z powodu braku pracy, ale czerwony guzik jest w pogotowiu) i po trzecie – atrakcyjna cena, jesteśmy jednym z tańszych sklepów na rynku gier w internecie, a to pozwoli na zaoszczędzenie na kolejną dawkę elektronicznej rozrywki ;). Warto dodać, że w sklepie znajdziesz stały dział promocji, dodatkowo co jakiś czas wysyłamy do naszych Klientów kupony rabatowe.

Wszystkie oferowane gry są nowe, w fabrycznej folii. Produkty pochodzą z oficjalnych kanałów dystrybucji. Nie sprzedajemy używanych gier.

Jako jeden z niewielu sklepów z grami, produkty wysyłamy w firmowych opakowaniach kartonowych, produkt zabezpieczamy folią bąbelkową.