Wiedźmin najlepszą grową adaptacją literatury!

News - Redakcja

Największy na świecie magazyn poświęcony tematyce gier – amerykański Game Informer – w swoim rankingu uznał, że seria „Wiedźmin” jest najlepszą adaptacją literatury na ekran komputera. Polskie produkcje wyprzedziły między innymi gry oparte o uniwersum Metro 2033.

Oto fragment artykułu dotyczący polskich produkcji:

Wydany w 2007 r. Wiedźmin otrzymał wiele pochwał, ale to Wiedźmin 2 sprawił, że marka stała się naprawdę znana poza Polską (…). Biorąc pod uwagę jak fantastyczna jest ta seria, to szkoda, że Andrzej Sapkowski nie gra w gry wideo

Ponadto autor artykułu ubolewa również nad faktem, że obecnie w języku Szekspira dostępne są jedynie dwa tomy Wiedźmińskich książek.

Cały ranking w języku angielskim można znaleźć tutaj.

Warto przypomnieć, że to właśnie magazyn Game Informer, jako pierwszy na świecie, opublikował w lutym tego roku pierwsze informacje o Dzikim Gonie. Opisywany artykuł dobitnie pokazuje, że promocja Wiedźmina 3 w USA nabiera tempa. Oby tak dalej!

...

W związku z rozpoczęciem realizacji jednego z największych projektów rozwojowych w historii serwisu, Warownia Starego Morza poszukuje nowej krwi, czyli osób na posadę redaktora. Jeżeli ktoś jest chętny pomóc współtworzyć największy polski portal o Wiedźminie, to niech koniecznie da znać na numer gg - 12374836! Liczą się chęci, nie umiejętności - te potrafimy wyszkolić :-)