Wiedźmin 2 – premiera moda Full Combat Rebalance!

News - Wiedźmin 2 PC

Wczoraj do sieci trafił mod Full Combat Rebalance (w skrócie FCR) do Wiedźmina 2, który wprowadza dziesiątki zmian w systemie walki oraz poprawia niektóre bugi. Jest on z pewnością najważniejszą modyfikacją do gry z dotychczasowych. Sprawdźcie, jakie najważniejsze zmiany wprowadza oraz skąd go można pobrać!

Lista najważniejszych zmian, które wprowadza Full Combat Rebalance Mod:

  • zwiększona o 80% responsywność animacji Geralta i do 50% postaci niezależnych;
  • nowe animacje walki (piruety!) nagrywane w sesji motion-capture;
  • ulepszony system walki, który teraz lepiej reaguje na oczekiwania gracza;
  • teraz Geralt automatycznie blokuje zadawane mu ciosy mieczem oraz odbija nadlatujące strzały;
  • zmiana ekonomii w grze.

Pełną listę zmian w języku angielskim można znaleźć tutaj.

Niestety obecnie mod jest dostępny wyłącznie w angielskiej wersji językowej. Jestem jednak pewny, że już w najbliższej przyszłości doczekamy się jego spolonizowanej wersji.

Moda można pobrać stąd (zajmuje on 1,5 GB). Jednak z powodu przeciążenia serwera strona obecnie działa bardzo topornie , więc najlepiej poczekać, aż wszystko wróci do normy. Niestety właśnie z tego powodu nie udało nam się jeszcze wypróbować modyfikacji. Jednak, gdy tylko wszystko wróci do normy, z pewnością damy Wam znać, czy warto.

Wszystkie osoby, które już testowały moda zapraszamy do dzielenia się wrażeniami!

Na koniec z własnego doświadczenia napiszę, że to właśnie mod Full Combat Rebalance był najlepszym modem jaki został wydany do pierwszego Wiedźmina. Miejmy nadzieję, że podobnie jest w przypadku Wiedźmina 2.