Lepiej późno niż później...

News - Wiedźmin 2 PC

Na pewno łamiecie sobie głowy nad nowościami w Wiedźminie 2. Otóż jest ich niemało. Ale, ale... W rozwinięciu newsa znajdziecie wszystko co zostanie zastosowane w drugiej odsłonie gry, robionej przez polskie studio CD Projekt Red.

 

Fabuła

Fabuła "Zabójcy Królów" rozpoczyna kontynuację biegu wydarzeń już od outra z pierwszej odsłony gry. Geralt po zabiciu wiedźmina - zabójcy zostaje w Temerii, by pomóc Foltestowi w przywróceniu dawnego porządku. Bractwo Płonącej Róży uległo królewskiej armii, jedynym zbuntowanym zamkiem pozostaje własność baronowej La Valette. Po miesiącu od próby zabójstwa Foltesta, Geralt wraz z armią króla stoi u wrót jej zamku. Niestety będący w ochronie władcy Temerii nie może zbadaź sprawy wiedźmina - zabójcy...

Import zapisów gry?

Możliwe iż redzi wprowadzą pewien niezwykły smaczek do nowej gry - system importowania save'ów z pierwszego Wieśka. Jak to będzie zrobione? Nie wiadomo, ale jedno jest pewne: byłoby to za-yeah-biste.

System walki

Zmianie ulegnie także system walki. Nie będzie już sekwencji tworzonych na podstawie klikania w odpowiednim momencie myszką. Mimo to starcia nie stracą na dynamice i obfitości w krew. Ponadto, podczas pojedynku przeciwnikom nie będzie już odpadać tylko głowa, ale całe ciało. Krótko: będziemy mogli ciachać każdego na kawałeczki.

Przyjaciele

Przyjaciele? Możemy mieć ich wielu. Będziemy też mogli wziąć jednego albo więcej z nich na 'wycieczkę'. W walce też nam pomogą.

Stosunki...

Znikną karty sexu. Zamiast nich będzie po prostu stosunek... Zależnie od humorku kobiety. Będziemy mogli poznawać jej historię, etc.

Dialogi

Dialogi będą robione na wzór tych z Mass Effect - w formie cutscenki. Szybkość odpowiedzi też jest ważna - jak nie zdążymy wybrać jakiejś wiadomości, gra wylosuje ją sama.

Wydawca

Koproducentem Wiedźmina 2 będzie Agora, która zajmie się głównie promocją gry.

Dodatkowo udostępniamy wam do pobrania paczkę ze screenami prezentującymi grę Wiedźmin 2 Zabójcy Królów - LINK

Ponadto uzupełniliśmy galerię o artworki dot. tejże gry.