Piraciłeś? Płać! [UPDATE]

News - Wiedźmin 2 PC

Zagraniczny serwis TorrentFreak podaje, jakoby iż CD Projekt wynajął kancelarię prawną, która miałaby "walczyć" z piratami. Co za tym idzie - Jak już to było przed premierą ogłaszane - będą wysyłane wezwania do zapłaty! M.in. w Niemczech w kilku tysiącach skrzynek pocztowych takie wezwanie już się pojawiło.

Suma? 1230$/900€, czyli można rzec, że 50 razy więcej niż kosztuje gra na GoG'u (23.99).

A jakim sposobem prawnicy dochodzą do owych "delikwentów"? Po adresach IP, niestety ten sposób nie do końca się sprawdza. Może przecież być tak, że wezwanie do zapłaty dostanie Bogu ducha winien człowiek. Niestety nie wiadome są jeszcze konsekwencje odmówienia zapłaty. Gdyby coś się zmieniło - poinformujemy o tym jak najszybciej!

AKTUALIZACJA

REDzi postanowili się wypowiedzieć w sprawie piratów...

Jak wiecie, nie jesteśmy wielkimi fanami jakichkolwiek zabezpieczeń DRM. Szkodzą one legalnym graczom – tej samej grupie uczciwych ludzi, którzy uznali, że nasza gra jest warta swojej ceny i poszli ją kupić. Nie chcemy utrudniać im życia implementując irytujące zabezpieczenia. Ponadto staramy się oferować wysokiej jakości produkt – na przykład poszerzając grę o kolekcjonerskie przedmioty, takie jak ścieżki dźwiękowe, filmy zza kulis, książki, poradniki, itd. Moglibyśmy zaimplementować zaawansowane DRM-y, które karałyby niestety także legalnych graczy. Zamiast tego zdecydowaliśmy dać im kilka dodatkowych rzeczy, by ich doświadczenie było kompletne.

Jednakże nie powinno to być mylone z tym, że dajemy piractwu zielone światło. Nigdy go nie popieraliśmy, jako że ma negatywny wpływ nie tylko na nas, ale i całą branżę. Widzieliśmy w sieci obawy związane z naszymi wysiłkami w celu udaremnienia piractwa i możemy zapewnić, że podejmujemy prawne działania tylko wobec użytkowników, co do których jesteśmy w stu procentach pewni, że pobrali naszą grę nielegalnie.