Dzień Inwestora i pogłoski o opóźnieniu konsolowego Wiedźmina

News - Wiedźmin 2 PC

17 listopada w siedzibie CD Projektu odbędzie się zapowiedziany Dzień Inwestora. Spółka ma wtedy ogłosić plany na najbliższe 4 lata. Cóż to będą za plany? Nie wiemy, ale może widzicie coś ukrytego w wypowiedzi Adama Kicińskiego. Jak mówi:

Nie zmieniamy drastycznie strategii, ale doszliśmy do wniosku, że musimy zmienić nasz sposób komunikacji z rynkiem kapitałowym i przedstawić mu, jak wyobrażamy sobie naszą grupę w perspektywie kilku lat. Po wydaniu drugiej części Wiedźmina i jej globalnym sukcesie nasza spółką jest w zupełnie innym miejscu niż jeszcze kilka lat temu. Wiemy, że wciąż jesteśmy na początku drogi, ale mamy wszelkie narzędzia do tego, aby w ciągu kilku lat stać się uznanym światowym producentem gier i czołowym elektronicznym dystrybutorem. W naszej strategii chcemy pokazać ścieżkę dojścia do tego cel.

Kolejną ważną sprawą wartą dyskusji jest rzekome przesunięcie premiery Wiedźmina 2 na XBoxa... Wszystko zaczęło się od amerykańskiego serwisu Amazon, według którego datą premiery jest Maj 2012 roku. CD Projekt milczy, ale zapewne więcej szczegółów dowiemy się niebawem, być może nawet jutro na Dniu Inwestora.

Jako ciekawostkę na koniec podam informację, że CD Projekt rozpoczął niedawno współpracę z Chórem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Ciekawe co z tego wyniknie... Stoi to na razie pod znakiem zapytania