Tomek Gop w City Interactive pracuje nad nową grą RPG

News - Wiedźmin 2 PC

Spółka City Interactive, producent takich gier jak Sniper: Ghost Warrior, poinformowała w komunikacie prasowym, że podpisała z niemieckim studiem DECK13 Interactive wiążący list intencyjny, którego przedmiotem jest wspólna produkcja gry wideo z gatunku RPG w wersjach na Xbox 360, Sony Playstation 3 i PC. Jest to dla nas o tyle interesujące, że producentem wykonawczym ze strony warszawskiego studia został dobrze nam znany Tomasz Gop. Od teraz będzie współpracował z niemieckim studiem, które w swoim portfolio posiada gry Ankh, Jack Keane oraz przedstawiciela gatunku RPG akcji - Veneticę,

Na reakcję firmy CD Projekt nie trzeba było długo czekać. Prezes Adam Kiciński w rozmowie z ISB zadeklarował, że CD Projekt RED będzie aktywnie wspierał sprzedaż gry Wiedźmin 2 w tym i przyszłym roku. Kiciński uważa, że osiągnięcie przez grę z gatunku RPG zapowiadaną przez City Interactive lepszego wyniku będzie bardzo trudne.

"Dobrze jest aby gry robione przez Polskie firmy odnosiły sukcesy na świecie. To buduje polską branżę twórców gier. W tym kontekście życzę firmie City Interactive, żeby udało jej się odnieść jak największy sukces z ich pierwszą grą RPG. Jednak warto być też realistą odnośnie oczekiwań. Gry RPG to bardzo skomplikowany gatunek. Firm które potrafią je robić na światowym poziomie i odnosić globalne sukcesy jest kilka. Wejście do tego elitarnego grona przez City Interactive jest możliwe, ale na pewno nie będzie to proces ani łatwy ani szybki i jest on obarczony sporym ryzykiem. Dlatego sądzę, że szansa przebicia sukcesu Wiedźmina 2 zarówno pod względem jakościowym jak i sprzedażowym jest niewielka. Tym bardziej, że my wciąż nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Nie tylko ten, ale cały 2012 będzie pod znakiem Wiedźmina 2, o czym będzie można się przekonać śledząc stopniowo ujawniane informacje" - powiedział Kiciński agencji ISB.

Z drugiej strony prezes Marek Tymiński ocenia, że nowy tytuł może osiągnąć większy sukces sprzedażowy niż druga część Wiedźmina, bo nie będzie problemu z równoczesną premierą na wszystkie platformy, a strategia wydawnicza będzie skoncentrowana na dużych rynkach: USA i Europie Zachodniej. Dowiedzieliśmy się również, że ten projekt, jest obecnie jedną z najważniejszych inwestycji podjętych przez spółkę.

Kiciński żartobliwie przygasza jednak zapędy City:

A tak mniej na poważnie. Mogę się założyć z prezesem City o symboliczną butelkę jakiejś dobrej 50 letniej whisky, że sprzedaż ich nowego RPG, w żadnym momencie życia obu produktów nigdy nie przekroczy nawet 50% sprzedaży Wiedźmina 2. Whisky możemy kupić już dziś, a za parę lat rozstrzygnąć zakład!" - zaproponował Kiciński.

Do końca sierpnia sprzedaż Wiedźmina 2 osiągnęła 949 355 egzemplarzy. To wynik o 24% większy niż w analogicznym okresie wyniosła sprzedaż pierwszej części gry.

» DECK13 Interactive
» City Interactive

» Żródło: Bankier.pl