Namco Bandai pozwało do sądu CD Projekt!

News - Wiedźmin 2 PC

Dystrybutor PC-towej wersji gry - Namco Bandai pozwał do sądu CD Projekt RED! Za co? Za rzekome "niedopełnienie warunków umowy"! O co chodzi dokładniej? Już mówię. Otóż, według Namco CDP nie dopełniło warunków umowy, poprzez wybranie jako wydawcę Xboxowej wersji gry THQ twierdząc, że to oni mieli pierwszeństwo w dystrybucji i "Usunięcie z PC-towej wersji DRM". Dlatego wydawca PC-towej wersji wstrzymał wpłatę pieniędzy o równowartości 1,225 miliona euro! Pozew został wniesiony we wtorek... Więcej informacji i reakcje Adama Kicińskiego w rozwinięciu!

Jak zareagował A.Kiciński? Zapraszam do przeczytania:

Podobnie jak w większości tego typu spraw najpierw próbowaliśmy polubownie zakończyć spór. Próby spełzły na niczym dlatego liczyliśmy się z tym, że nasz partner prześle pozew do sądu. Umowa, którą podpisaliśmy w zeszłym roku, dotyczyła tylko i wyłącznie dystrybucji Wiedźmina 2 w wersji na PC. Zapisy były bardzo starannie doprecyzowane, żeby uniknąć wszelkich niejasności. Namco Bandai miało opcje pierwszeństwa przy wyborze przez nas dystrybutora wersji na Xbox 360. Mogło skorzystać, ale nie skorzystało z pewnych preferencji. W tej sytuacji wybraliśmy ofertę, którą złożyło nam THQ.

Nasza sytuacja płynnościowa jest bardzo dobra. Dlatego brak kilku milionów złotych nie ma żadnego przełożenia na bieżącą działalność. Wstrzymanie płatności oznacza jedynie, że za jakiś czas nasz partner będzie musiał oddać nam te pieniądze z odsetkami. Liczę, że cała sprawa zakończy się ugodą przedprocesową. Jeśli jednak będzie inaczej jestem przekonany, że wygramy sprawę a wówczas przegrany zapłaci za naszych prawników.

Jak tylko dowiemy się jaki będzie wynik procesu, napiszemy o tym tutaj!

Ponadto, mamy informacje o zakończeniu konkursu ogłoszonego na Wiosennej Konferencji CDP! Chodzi o wysłanie 16 stanów gry z 16 zakończeniami. Nagrodą była koszulka, a wygrał ją reprezentant Filipin - Guipit. Cóż, masz już gratulacje od CDP i użytkowników oficjalnej strony gry. Dziś, my jako redakcja - gratulujemy Ci wygranej w owym konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

Na koniec powiem, że akcje Optimusa wzrosły o 3,8%. Kosztują teraz 6,80 zł!