THQ wyda Wiedźmina 2 na Xboxa 360

News - Wiedźmin 2 PC

THQ został wydawcą drugiej części Wiedźmina w wersji na konsolę Xbox 360.
Aczkolwiek THQ nie będzie wydawał gry w Ameryce Północnej, tylko w Europie, Australii, Nowej Zelandii i na Bliskim Wschodzie.

Wiceprezes THQ Partners, Tim Walsh, powiedział dziś:

Jesteśmy podekscytowani współpracą z CD Projek RED w celu dostarczenia tego wyjątkowego RPG-a dla konsolowych graczy. Misją THQ Partners jest praca z twórcam gier na światowym poziomie, którzy chcą wpowadzić swoje gry na rynek wykorzystując najlepsze w swojej klasie globlane kanały dystrybucji THQ.

CD Projekt nie miał trudności w pozyskaniu partnerów, ponieważ jak niedawno ogłoszono, W2 pobił kolejny rekord sprzedaży na polskim rynku. Więcej w rozwinięciu.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników sprzedaży. Ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy w pierwszym miesiącu przekroczyło znacznie nasze oczekiwania. Warto przypomnieć, że pierwsza część gry w analogicznym okresie sprzedał się w liczbie 73 000 egzemplarzy, możemy więc mówić o 40% wzroście sprzedaży!" – powiedział Michał Gembicki, dyrektor zarządzający CD Projekt,

"Ponad 100 000 egzemplarzy w rękach graczy to świetny rezultat. Również na świecie Wiedźmin 2: Zabójcy Królów cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż pierwsza część przygód Geralta z Rivii. Pokazuje to, że można osiągnąć rynkowy sukces tworząc grę dedykowaną komputerom PC, która w pełni korzysta z ich możliwości." – powiedział Adam Badowski, szef projektu z CD Projekt RED.

Wracając do Wiedźmina 2 na Xboxa 360 - powinien pojawić się na początku przyszłego roku.