To, czego jeszcze nie wiesz o W2 X360

News - Wiedźmin 2 PC

Dziś - jak przeważnie, kiedy ujawnione zostanie dużo informacji - napiszę kilka akapitów łączonych o wersji na X360. Zacznijmy od wypowiedzi zachodnich dziennikarzy i przyznanych nagród dla wersji konsolowej. Nagrody owe przyznawane były głównie za „najbardziej wartościową produkcję prezentowaną na E3”.
Wypowiedzi znajdziecie w rozwinięciu - Tak jak inne informacje.

Jak wyrazili się dziennikarze:

Wiedźmin 2 jest bez wątpienia jedną z najlepszych gier RPG ostatnich lat, a już z pewnością najpiękniejszą.[GameSpot]

Wiedźmin na Xboxa 360 wygląda wspaniale.[IGN]

Wiedźmin 2 pretenduje do tytułu najbardziej dojrzałej i kompleksowej gry w historii Xboxa 360.[The Escapist]

Więcej opinii znajdziecie tutaj.

Teraz czas na wypowiedzi Tomka, sami wiecie którego Tomka.

Jak mówi o poziomie trudności w konsolowej wersji:

Na pewno chcemy poprawić elementy związane z poziomem trudności. Myślimy o łatwym poziomie, który rzeczywiście powinien być łatwy. W oparciu o opinie fanów, zbalansowaliśmy nieco grę, w szczególności jej prolog. A będzie tego jeszcze więcej – pracujemy obecnie nad tym. To jednak dotyczy tylko edycji PC. Poprawki te znajdą się jednak w sklepowej wersji Wiedźmina 2 na Xboksa 360. Pojawią się jednak także rzeczy zrobione specjalnie dla tego wydania, dzięki którym będzie to pełnowartościowa konsolowa gra. Szykujemy mnóstwo rzeczy.

Klawiatura i mysz królują wśród kontrolerów na PC. Na konsolach dominuje pad. Rozgrywka musi być więc łagodniejsza, czym się zajmiemy. Dlatego mówimy o adaptacji, a nie o zwykłym porcie.

Wypowiedział się także o ustawieniach graficznych xboxowej wersji gry:

Wersja xboksowa będzie ładniejsza niż na minimalnych ustawieniach graficznych na PC. Nie bierzcie moich słów za pewnik, ale naszym celem jest, aby gra wyglądała prawie tak samo, jak komputerowa wersja na średnich ustawieniach.

Jest dużo przesady w porównywaniu przez chłopców rozmiarów swoich tekstur i ilości pamięci. Nie chodzi o rozmiar łodzi, a o ruch oceanu. Wierzymy, że siłą serii Wiedźmin jest jej kierunek artystyczny. Nawet grający w PC-tową wersję na słabym sprzęcie i niskich ustawieniach graficznych wciąż mówią, że gra wygląda w porządku. - Wyjaśnia

O potencjale serii Wiedźmin możecie przeczytać tutaj.

Na koniec zostawiłem miłą lekturę całego artykułu. Mianowice: Pierwsze wrażenia z wersji na konsole autorstwa Gram.pl.