Patch 1.1 do Wiedźmina 2 nadchodzi! (Aktualizacja)

News - Wiedźmin 2 PC

Testy patcha podnoszącego Wiedźmina 2 do wersji 1.1 są już na ukończeniu i prawdopodobnie jeszcze dziś wieczorem będziemy go mogli pobrać.

Lista zmian jest niezwykle pokrzepiająca - wyeliminowane zostaną nie tylko problemy z instalacją, aktywacją gry bądź DLC, ale o tym poczytacie w rozwinięciu...

Aktualizacja: podczas gdy oczekujemy na patch 1.1, twórcy zapowiedzieli już łatkę o numerze 1.2, która powinna trafić do nas już w przyszłym tygodniu. Poprawi ona m.in. brak dźwięku w niektórych słuchawkach (np. Logitech G35). Na Twitterze pojawiła się również informacja, że w przyszłości zostanie dodane wsparcie do rozdzielczości ekranu o proporcjach 4:3, ale nie wiadomo jeszcze w której wersji.

1.     Łatwiejszy i bardziej stabilny system instalacji oraz aktywacji gry. Więcej szczegółów już wkrótce.

2.     DLC „Kłopoty z Trollem” będzie również częścią patcha. Koniec problemów z osobnym pobieraniem tej zawartości.

3.     Usunięte problemy ze ściąganiem pozostałych darmowych DLC. Launcher gry poprawnie wykrywa i uaktualnia poszczególne moduły.

4.     Poprawiona wydajność. Animacja płynniejsza do 30% oraz szybsze ładowanie gry – w zależności od sprzętu gracza oraz wersji gry – właściciele pudełkowego Wiedźmina 2 zauważą największą poprawę.

5.     Poprawiono błędy powodujące zamykanie aplikacji, szczególnie podczas zapisywania i ładowania stanu gry.

6.     Mapowanie klawiszy ruchu – teraz można przyporządkować ruch kursorom oraz klawiszom numerycznym.

7.     Dodana opcja odwrócenia osi myszy

8.     Technologia nVidia surround Vision działa poprawnie

9.     Poprawione auto-wykrywanie konfiguracji sprzętowej w celu lepszej wydajności podczas właściwej rozgrywki

10. Usunięty błąd w queście „Klątwa Krwi” uniemożliwiający jego zakończenie

11. Po wygraniu mini-gry z mnichem GOG.com, link teraz wyświetla się poprawnie.

12. Poprawione napisy w sekcji GOG.com

Pełna lista zmian będzie dostępna w momencie, kiedy patch ujrzy światło dzienne. Jeżeli któryś z napotkanych przez Was problemów nie znalazł się na liście, nie martwcie się. Zaczęliśmy pracować nad kolejnym patchem, który ma na celu poprawę pozostałych utrudnień oraz błędów, włącznie z tymi, które dotyczą bezpośrednio poszczególnych elementów sprzętu jak np. słuchawki Logitech g35. Możecie spodziewać się kolejnej łatki już w przyszłym tygodniu.

Patch zostanie wydany do wszystkich wersji gry, zarówno cyfrowych jak i pudełkowych z wyjątkiem wersji rosyjskiej. Jednakże zapewniamy naszych rosyjskich fanów, że jesteśmy świadomi problemów z tą wersją gry (dziękujemy za przesłane informacje!) i już podjęliśmy rozmowy z 1C na temat możliwych rozwiązań.