Wiedźmińska recenzja w CD Action

News - Wiedźmin 2 PC

10 maja do kiosków trafił nowy numer CDA. Oprócz plakatów i kodu DLC do Wiedźmina, redakcja miała "zaszczyt" opublikować pierwszą na świecie recenzję gry.

W rozwinięciu znajdziecie fragmentu z osiomiostronicowej recenzji, a także komentarze redakcji magazynu CD Action. Drugiego Wiedźmina recenzował enki, któremu towarzyszył Monk.

Jak wyraził się enki o tym "co w Wiedźminie najpiękniejsze"...

Wracając do tego co w Wiedźminie najpiękniejsze i najjędrniej pręży się ku naszych oczu uciesze - w zasadzie nie ma momentu, by w trakcie gry nie wylewał się z ekranu wartki strumień miodu.[...] Nieuniknionym jest, że żywe barwy i filtry zastosowane przez grafików, które zmieniły ponury i wyblakły quasi - realizm pierwszej części na ruchomą kolorową baśń zapewne zrażą do siebie kilku zawziętych purystów.[...] Całość dopełnia muzyka - zupełnie pozbawiona charakterystycznego motywu z pierwszej części, ale za to bardziej wpadająca w ucho i napędzająca emocje. Głębokie ukłony w stronę kompozytorów

... i nie miał wątpliwości co do tego, że....

...CD Projekt RED stworzył erpega, któremu fabularnie i jakościowo dorównuje bodaj tylko Mass Effect 2. […] Jakiekolwiek miałoby być jego zakończenie i kiedykolwiek miałoby ono nastąpić, natychmiast zacznę przechodzić grę od początku.

Nieliniowość Wiedźmina 2 jest jego największą zaletą i przebija niemal wszystkie śmiałe i nieśmiałe wyprawy innych developerów na to pole, włączając w tym momencie przestarzały już „bioware’owy” system moralności. Bogactwo rozgałęzień fabuły – zarówno na poziomie zadań posuwających akcję do przodu, jak i questów pobocznych – to coś, co sprawi, że gracze będą wracali do początku nawet kilkakrotnie. A i tak nie doświadczą całości tego, co przygotowali dla nich developerzy. […] Scenariusz Wiedźmina 2 składa się z trzech aktów, spiętych z obu stron całkiem długim prologiem i króciutkim epilogiem.

I zachęcający fragment na podsumowanie:

Wiedźmin 2 to fantastyczny erpeg, który swą jakością, przystępnością i bogactwem scenariusza "obrzydzi" mi nie tylko część pierwszą, ale i większość produkcji z gatunku. Ba, po zakończeniu przygody przez kilka dni nie miałem ochoty tknąć innej gry, wspominając najlepsze momenty Zabójców Królów. I planując drogę, którą obiorę przy kolejnym spotkaniu z nią, smakując każdy dialog i każdy quest, którego nie zobaczyłem za pierwszym razem. Grając w Wiedźmina, zdecydowanie nie warto się spieszyć. Bo że warto zagrać, jest rzeczą jasną jak słońce nad wspaniałym cesarstwem Nilfgaardu.

Jaką Wiedźmin 2 dostał ocenę? Całe 9+/10.

 • Grywalność: 9
 • Wideo: 9
 • Audio: 10

Plusy Wiedźmina według redakcji to:

 • Przemyślany, dojrzały scenariusz
 • Dziesiątki rozgałęzień fabularnych
 • Świetne, humorystyczne dialogi
 • Dynamiczna Walka
 • Doskonała oprawa audiowizualna
 • Starczy na długo

Pozytywów było dużo. Minusy są tylko dwa:

 • Sekwencje skradankowe
 • Zakończenie
 • TU możecie przeczytać inne informacje o recenzji.