111 tysięcy zamówień i nowy projekt CDP

Dodano: 12.05.2011 / autor: Administrator
News - Wiedźmin 2 PC

Już 17 maja większość z nas będzie mogła zagrać w Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Niektórzy, już 24 godziny wcześniej. Do premiery pozostało raptem kilka dni, a CD Projekt ma już powód do dumy. Jaki? 111 tysięcy zamówień "dwójki". Co będzie więc jak gra trafi do sklepów? Kompletna wiedźminomania.

Więcej w rozwinięciu newsa.

Wiemy coś jeszcze. Prezes Optimusa - Adam Kiciński w rozmowie z dziennikarzem Parkiet.com powiedział, ze CD Projekt RED rozważa stworzenie kolejnego cRPGa.

Tworzyliśmy Wiedźmina od początku z myślą, że będzie miał wiele części. Jestem więc spokojny o to, że w przyszłości gracze otrzymają kolejne odcinki sagi. To zresztą naturalny proces rozwoju i eksploatacji marki, zwłaszcza w segmencie gier RPG. W naszej branży kolejne odcinki gier tego typu co „Wiedźmin” ukazują się zwykle co dwa, trzy lata, ale często pomiędzy dużymi premierami wydawane są mniejsze produkcje, które z jednej strony samodzielnie zarabiają, a z drugiej dodatkowo animują sprzedaż podstawowej wersji gry - zatem możemy śmiało podejrzewać, że zgodnie z przewidywaniami analityków, Wiedźmin 3 pojawi się w okolicach 2014 roku.

Przeczytaj na temat wyników sprzedaży Wiedźmina 2, serwisu GOG i zysków firmy na Parkiet.com.