Australijska cenzura Wiedźmina 2

Dodano: 04.05.2011 / autor: Administrator
News - Wiedźmin 2 PC

Jak pisze CD-Action: Wiedźmin 2 został ocenzurowany. Gdzie? W Australii. Dlaczego? Bo seks nie może być nagrodą.

Jak pewnie wiecie, Wiedźminowi 2 przyznano w Australii kategorię wiekową MA15+. W kraju kangurów nie istnieje wyższa klasyfikacja, nie ma gier "dla dorosłych". Z racji tego, że "dwójkę" będą mogli mieć wszyscy, którzy mają piętnaście lat, postanowiono ocenzurować jeden z pobocznych questów.

Więcej w rozwinięciu newsa

Chcecie wiedzieć jak tłumaczą się Ci, których ta sprawa dotyczy. Oto wypowiedź przedstawiciela wydawcy gry - firmy Namco Bandai:

W oryginalnej wersji gry Geralt ma możliwość wybrania seksu, jako nagrody za ukończenie tego konkretnego zadania pobocznego. Australijska agencja zajmująca się przyznawaniem klasyfikacji gier odmówiła przyznania grze klasyfikacji MA15+, ponieważ uznała, że "seks jako nagroda" to dla tej grupy wiekowej zbyt wiele. Wprowadziliśmy niewielką zmianę, polegającą na tym, że Geralt automatycznie dokonuje wyboru. Zadanie poboczne wciąż jest obecne w grze, ale przedstawiliśmy je w nieco inny sposób.

Z racji tego, że MA15+ jest najwyższą kategorią wiekową, gry brutalne lub "niegrzeczne" w Australii są cenzurowane, bądź nie sprzedawane, a zaopatrzyć można się w nie jedynie nielegalnie.