Jak zagraniczne media oceniają Wiedźmina 2?

News - Wiedźmin 2 PC

Sześć zagranicznych serwisów poświęconych grom zdecydowało się ocenić wersję testową Wiedźmina 2, czym nie omieszkał się pochwalić CD Projekt. Większość przyjęła tą produkcję za godna uwagi i wartą swej ceny. Oceniono wiele aspektów "epickiego RPG-a", a między innymi grafikę, system walki i ogólny zarys fabularny.

Wypowiedź serwisów gametrailers.com i PC Gamer:

Wiedźmin 2 daje wrażenie obcowania z dziełem bogatym, wielopoziomowym i złożonym - pełnym najdrobniejszych szczegółów, które czekają na odkrycie. Cztery lata pracy i własny, szyty na miarę, silnik naprawdę robią różnicę.

Właśnie skończyłem przechodzenie Prologu i całego pierwszego Aktu – Ponad 10 wspaniałych godzin Wiedźminowania…. Czy rzeczywiście jest to prawdziwy epicki RPG, którego wszyscy oczekujemy? Podpowiedź: TAK.

GameSpot z kolei zachwala grafikę drugiej odsłony Wiedźmina:

Graficznie Wiedźmin 2 jest grą przepiękną wraz ze swoją miękką i stonowaną paletą barw oraz realistycznym oświetleniem. Na wysokich ustawieniach grafika prezentuje imponującą ilość detali, zarówno postaci jak i otoczenia. Ulepszona mechanika rozgrywki, olśniewająca oprawa graficzna oraz mroczna fabuła czynią z Wiedźmina 2 niezwykle ekscytujący sequel.

IGN, Destructoid i Kotaku biorą pod uwagę walkę i położenie Wiedźmina 2 w rankingu gier:

Koniecznie powinniście mieć oko na Wiedźmina 2. Gra posiada brutalny system walki, kompleksowy system rozwoju głównego bohatera, opowiada epicką historię i z pewnością nie boi się pokazać trochę nagości tu i tam.

Przez ostatnie lata zachodnie gry fantasy RPG ewoluowały w różnych kierunkach. Wygląda na to, że teraz mamy grę, która łączy te kierunki w jedną całość deklasuje wszystko co widzieliśmy ostatnimi czasy. Jeśli należeliście do grupy osób, które narzekały na grę X i mówiły “Wolę poczekać na Wiedźmina 2” to gratulujemy, mieliście rację.

Wiedźmin był jedną z najlepszych pecetowych gier RPG wszech czasów. Wiedźmin 2 prawdopodobnie zostanie ogólnie najlepszą pecetową grą wszech czasów. Przekonajcie się 17 maja.