City Interactive vs. CD Projekt

Dodano: 19.04.2011 / autor: Administrator
News - Wiedźmin 2 PC

Zarówno City Interactive jak i CD Projekt są notowane na giełdzie i muszą być wiarygodne dla akcjonariuszy. Stanowisko CDP, które uważa się za wizytówkę Polski, najwyraźniej nieco zirytowało, a może także uraziło City.

W informacji prasowej CI możemy wyczytać, że ich zeszłoroczny przychód to 87 milionów złotych (z czego 80 mln pochodzi ze sprzedaży globalnej), firma ma szerokie kontakty handlowe z największymi sieciami sprzedaży na świecie, a jej zagraniczne biura znajdują się w USA, Kanadzie, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Więcej w rozwinięciu newsa

Ponadto City deklaruje:

Firma City Interactive docenia wysiłki PR’owe CD Projektu. Śpieszymy jednak donieść, że miejsce „pierwszej, prawdziwie globalnej polskiej firmy” w segmencie gier video jest już niestety od dawna zajęte.

Śmiało możemy wysunąć wniosek, że City Interactive uważa się za pierwszą i najważniejszą polską firmę w branży gier. Co prawda CDP nigdy nie przyznało sobie takiego miana, ciekawe jednak jak zareaguje na deklarację City. Jak wiemy CD Projekt znany jest z dość ostrego tonu w stosunku do konkurencji.