Dziennikarze grają w Wiedźmina 2 - podsumowanie

Dodano: 08.04.2011 / autor: Administrator
News - Wiedźmin 2 PC

Wczorajszy dzień obfitował w nowe informacje o Wiedźminie 2. Było tego całkiem sporo. Wielu dziennikarzy z całego świata miało okazję zagrać w Wiedźmina 2 już teraz. Co prawda do dyspozycji mieli tylko jeden akt (a raczej aż), jednak umieścili w sieci dużo informacje na ten temat.

Dzisiaj przedstawiamy Wam podsumowanie z tego ważnego wydarzenia. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

Cały news nie zawiera spoilerów. Jeśli chcecie poznać już teraz fabułę gry, odsyłam na gry-onilne.

Grafika jest nieziemska - tak piszą dziennikarze. Postacie śledzą wzrokiem inne osoby, wygląda to bardzo naturalnie. Podczas pewnej rozmowy jedna kwestia powoduje użycie umiejętności "zastraszenie". Podczas dialogów występuje wiele nietypowych ujęć - kamera pracuje bardzo dynamicznie. "Średnie" szczegóły są lepsze niż "najlepsze" w innych grach - co samo mówi o wyjątkowości grafiki.

Walka jest całkowicie inna niż w Wiedźminie, o czym dobrze już wiecie. W okienku po prawej śledzimy wymianę ciosów.

Opcja zapisu gry nie występuje w menu, tylko trzeba nacisnąć F5. REDzi obiecali, ze różnego rodzaju "łupów" będzie więcej niż w "jedynce". Poza tym: mieczy jest o wiele więcej, zbroja składa się z kilku elementów, ogólnie: w broni możemy wybierać. Ale o tym już pewnie wiecie.

Wracając do zastraszania - możemy rozwijać tę umiejętność. Całe drzewo rozwoju opiera się na alchemii, szermierce, magii i ogólnym rozwoju wiedźmińskim. REDzi informują, że nie ma szans, by w pełni rozwinąć wszystkie umiejętności. Trzeba się skupić na dwóch gałęziach, aby Geralt naprawdę był w czymś dobry.

Tak jak w pierwszej części Wiedźmina, aby widzieć w nocy trzeba wypić miksturę, ale żeby to zrobić musimy wejść najpierw w tryb medytacji. Podczas walki możemy wejść w menu szybkiego wyboru, w którym czas płynie wolniej, abyśmy mogli się chwilę zastanowić lub zmienić znak. Podczas walki nie możemy nagle wypić np. eliksiru uzdrawiającego, musimy to zaplanować wcześniej. Geralt maksymalnie może pochłonąć podczas medytacji trzy mikstury.

Są misje z ograniczeniem czasowym!

Cały prolog i pierwszy akt jak zapowiedziała Polygamia przejdzie po weekendzie.

Gra ponoć prezentuje się naprawdę dobrze, a nawet lepiej niż dobrze. Akcja szybko się rozwija, fabuła jest nieliniowa. Same plusy. Aż ma się ochotę już zagrać w Wiedźmina 2, słysząc tak dobre opinie.

    Wiedźmin 2 w pigułce:
  • fabuła i dialogi - tak niesamowite jak w pierwszej części
  • walka - inna, a przez to bardziej zręcznościowa i widowiskowa. Na początku trudno się połapać, jak tak właściwie walczyć
  • interfejs - w niektórych miejscach brakuje podpowiedzi
  • przerywniki w grze świetne
  • sceny erotyczne o wiele dojrzalsze niż w "jedynce", to nie zwykłe karty, to coś o wiele lepszego
  • rewelacyjna grafika na ustawieniach ultra
  • opisy zadać w dzienniku są obrazowe i wyczerpujące, pisane przez Jaskra, później, gdy przejdziemy całą grę, możemy wydrukować taką jakby książkę "największego dziwkarza"
  • optymalizację kodu oraz mimikę trzeba poprawić

To już koniec naszego podsumowania. Więcej informacji, screeny znajdziecie w linkach poniżej, a teraz umieścimy jeszcze jeden filmik z gry.