"Wyglądamy lepiej" - Tomasz porównuje Wiedźmina 2 i Dragon Age 2

News - Wiedźmin 2 PC

W zeszłym tygodniu redaktor PC Gamera miał okazję porozmawiać z Tomaszem Gopem. CD Projekt pokazywał nową część swojego action-RPGa. Kiedy zakończyło się demo, zapytał się go bezpośrednio:

Jak odróżniłbyś swoją grę od Dragon Age 2?

Tomasz: To całkiem proste. Z łatwością mogę wskazać kilka rzeczy. Po pierwsze, nie mamy tradycyjnego świata fantasy. Chodzi mi o to, że [autor] Andrzej Sapkowski poświęcił na to ogromną cześć swojego życia. Jest to dla nas wygodne. Jest spójne, to naprawdę działa. Wszystko w tym świecie składa się na logiczną całość. Inna sprawa - nie sądzę, żeby dało się odróżnić niektóre rzeczy, pomiędzy którymi wybierasz czy są 'dobre lub niedobre', albo 'dobre lub złe'. Zawsze nam się podoba, kiedy w Wiedźminie mamy wybór, to nic innego, jak to, co chcielibyśmy faktycznie zrobić.

Nie jest czarno-biały, i to jest najważniejsze. I wyglądamy lepiej. To znaczy, sorry, naprawdę - kocham gry Bethesdy, BioWare, gram w nie. Ale daj spokój. Nie możesz być na to obojętny, nie da się pominąć różnicy. Po prostu wyglądamy lepiej.

Pod tym linkiem możecie sprawdzić małe porównanie screenów i filmików z gry. Czy wszystkim Wam grafika drugiego Wiedźmina odpowiada bardziej?