Import stanów gry, na ostatni guzik

News - Wiedźmin 2 PC

Już solidny kawał temu CD Projekt ogłosił, że w Wieśku znajdzie się import stanów gry, dokładnie ten sam co w Mass Effect 2, dzięki któremu będziemy grali identyczną postacią z poprzedniej części. Wszystkie podjęte decyzje, zabójstwa i stronnictwo, będzie miało swoje odzwierciedlenie w dwójce.

Główny projektant gameplayu Wieśka 2, Mateusz Kanik, zdradził Eurogamer'owi kilka szczegółów.

W pierwszym Wiedźminie, podobnie jak w dwójce, historia nie jest liniowa. Chcemy importować informacje o dokonanych decyzjach, tak, aby ich konsekwencje miały wpływ na fabułę Wiedźmina 2. Zmiany w opowieści nie będą duże, to głównie szczegóły.

Chcemy umożliwić importowanie przedmiotów z ekwipunku. Nie wszystkich rzecz jasna, bo to by zachwiało balans gry. Pieniędzy na przykład nie będzie się dało przenieść, bo to zrujnowałoby ekonomię świata. Na pewno jednak gracze będą mogli przenieść niektóre bronie i zbroje.

Wiadomo jednak, że nie każdy chciałby grać tym samym wiedźminem. Może ze względu za rozwój, a może podczas oczekiwania na sequel zmienił poglądy polityczne, i wolałby wygrać po innej stronie? Dla takich graczy, twórcy przygotowali interaktywny komiks, dzięki któremu można będzie szybko ustalić wcześniejsze decyzje, i całą wcześniejszą kampanię.