Prawdziwe wyzwanie dla graczy

Dodano: 17.12.2010 / autor: Administrator
News - Wiedźmin 2 PC

Na łamach serwisu EuroGamer, Mateusz Kanik ze studia CD Projekt RED, ujawnił nowe szczegóły dotyczące kontynuacji Wiedźmina. Po podjęciu rozgrywki na maksymalnym poziomie trudności, gra nie będzie łatwa, a każdy najmniejszy błąd, będzie sporo kosztować.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, będzie oferować graczom cztery poziomy trudności, mianowicie: „łatwy”, „średni”, „trudny” i „szalony”. Ostatni tryb dla niektórych może oznaczać coś nowego, lecz dla tych którzy spotkali się z Demon's Souls, będzie mówić prawie wszystko. Przeciwnicy w tym trybie trudności, posiadają specjalne umiejętności, które mogą utrudnić nie jednemu rozgrywkę. Dodatkową komplikacją może stać się przypadkowa śmierć naszego bohatera, co może być powodem do rozpoczęcia całej rozgrywki od nowa. Mateusz Kanik podkreśla, że po przejściu gry na tym poziomie trudności, odblokuje się odpowiednio cenne osiągnięcie.

W części Zabójcy Królów, pojawi się możliwość importu postaci z Wiedźmina, a dokonane wcześniej wybory mają mieć wpływ na fabułę sequela. Niektóre przedmioty bohatera zostaną zachowane w ekwipunku. Niestety, na pewno zminimalizuje finanse postaci, które mogłyby zakłócić gospodarkę w grze.

Gracze, którzy nie grali jeszcze w Wiedźmina, lub też nie ukończyli go, nie mają powodów do obaw. W drugiej części znajdzie się generator historii bohatera, przypominający rozwiązanie, jakie zastosowane zostanie w adresowanej na konsole PS3 wersji gry Mass Effect 2.