Wiedźmin 2 to najgorszy prezent jaki dostał Barack Obama?

News - Wiedźmin 2 PC

W najnowszym wydaniu dziennika "The Washington Post" znalazł się ranking prezentów jakie Barack Obama otrzymał od różnych państw w czasie trwania swojej pierwszej prezydenckiej kadencji. Według amerykańskich dziennikarzy nasz polski towar eksportowy - Wiedźmin 2 - okazał się w tym zestawieniu najgorszy!

Oto co o wiedźmińskim prezencie dla Obamy napisali amerykańscy dziennikarze:

Wiedźmin 2 to dobrze przyjęta gra wideo, której premiera miała miejsce mniej więcej w czasie wizyty amerykańskiego prezydenta w Polsce. Polska posunęła się jednak za daleko reklamując swoją grę poprzez podarowanie jej Obamie. (…) Wierzymy, że prezydent nie postawił popiersia Geralta w Gabinecie Owalnym.

To przykre, że podarowany Obamie Wiedźmin 2 spotkał się z takim przyjęciem ze strony amerykańskich dziennikarzy. Osobiście uważam, że kolekcjonerskie wydanie gry, to zdecydowanie ciekawszy pomysł na prezent, niż chińska waza, czy dziecięcy szalik… Niestety widać, że Amerykanie nadal nie mają pojęcia o słowiańskiej kulturze. Mogę się założyć, że podarowanej wraz z Wiedźminem 2 książki Andrzeja Sapkowskiego autor artykułu nie czytał. A szkoda, ale cóż - taka jest rzetelność dziennikarska w naszych czasach...

Cały artykuł można w języku angielskim przeczytać tutaj.