Konferencja naukowa poświęcona Wiedźminowi

News - Wiedźmin

W dniach 17-18 października 2014 r. w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu odbędzie się konferencja naukowa pt. "Wiedźmin – bohater masowej wyobraźni". W ciągu tych dwóch dni zainteresowani tematem będą mieli okazję wziąć udział w licznych wykładach i dyskusjach na temat popkulturowego fenomenu polskiej marki.

Oto fragmenty wypowiedzi organizatorów całego przedsięwzięcia:

Geralt z Rivii stanowi również doskonały przykład efektywnej i efektownej promocji produktu polskiej kultury popularnej – promocji, która w wielu aspektach okazała się (i nadal okazuje) pionierska w światowym marketingu. Dlatego też fenomenowi wiedźmina i wszystkiemu, co wiąże się z tym uniwersum, należy przyjrzeć się w sposób interdyscyplinarny. Interesuje nas zarówno analiza poszczególnych tekstów, jak i związków między nimi, stosowanej w ich promocji strategii marketingowej oraz ich recepcji (zwłaszcza zaś – recepcji zagranicznej). Chcielibyśmy podjąć próbę całościowego opisania marki, wskazania na mechanizmy nią rządzące i decydujące o tym, że w warunkach, w których globalna popkultura zdominowana jest przez produkty amerykańskie, produkt polski osiąga tak duży sukces.

Do udziału w konferencji zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników nauki reprezentujących takie dyscypliny, jak literaturoznawstwo, kulturoznawstwo, antropologia, socjologia, filmoznawstwo, marketing, ekonomia czy ludologia.

Rejestracja na konferencję trwa do 21 września, natomiast opłata za uczestnictwo wynosi 100 zł(dzięki niej sfinansowane zostaną materiały konferencyjne, przerwy kawowe oraz publikacje pokonferencyjne). Jeśli więc macie w zanadrzu ciekawy referat na temat Wiedźmina, pojawia się nietypowa okazja aby go zaprezentować.

Pełną listę zagadnień jakie będą omawiane podczas wspomnianych spotkań oraz szczegółowe informacje na temat organizacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu pod tym linkiem.