The Witcher Battle Arena – nadchodzi Wiedźmińskie League of Legends na telefony!

News - Wiedźmin

Właśnie poznaliśmy szczegóły owianej dotąd tajemnicą nadchodzącej mobilnej gry osadzonej w uniwersum Wiedźmina. Tego chyba nikt się nie spodziewał – zaprojektowana przez CD PROJEKT RED, stworzona we współpracy z Fuero Games, gra The Witcher Battle Arena będzie darmową produkcją z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), oczywiście osadzoną w uniwersum Wiedźmina! Krótko mówiąc szykuje się solidna polska konkurencja dla League of Legend! Szczegóły w rozwinięciu.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

W The Witcher Battle Arena rozrywka będzie polegać na toczeniu dynamicznych 10-minutowych meczy w dwóch trybach gry – arenie (walki Gracz vs. Gracz) oraz podboju (walki 3 Graczy vs. 3 Graczy). Do wyboru będziemy mieli znanych bohaterów ze świata Wiedźmina, takich jak: Eithne z Brokilonu, Filippę Eilhart, Golema, Iorvetha, Letho z Gulety, Operatora, Saskię oraz Zoltana. Można się spodziewać, że wraz z kolejnymi aktualizacjami pojawią się kolejni bohaterowie oraz tryby gry.

The Witcher Battle Arena będzie oparty na modelu F2P, czyli zabawa będzie całkowicie darmowa. Twórcom zależy szczególnie na uczciwości rozgrywki i zachowaniu równości szans, dlatego gra nie zawiera mechanizmów typu „płać, by wygrać”, a wszystkie jej elementy składowe można odblokować poprzez udział w rozgrywkach.

Oto, co na ten temat mówi Tadeusz Zieliński, Analityk Kreatywny w CD Projekt RED:

“W świecie pełnym przelej-forsę-aby-wygrać, to, co my jako studio cenimy najbardziej to uczciwa i dobrze zbalansowana rozgrywka. W Battle Arena chodzi przede wszystkim o umiejętności - spędziliśmy setki godzin planując, aby ta gra była wzorem jeśli chodzi o uczciwy gameplay.”

Gra The Witcher Battle Arena będzie miała swoją premierę w czwartym kwartale 2014 roku na platformach: iOS, Android, Windows Phone i Windows (tablety).

Zwiastun:
>

CD Projekt już od dawna szykował się do wejścia na rynek produkcji mobilnych, jednak przedstawiciele firmy wielokrotnie podkreślali, że czekają na właściwy moment. Najwyraźniej ten właśnie nadszedł. Oto, co o najnowszej produkcji mówi prezes spółki, Adam Kiciński:

„Realizujemy dziś jedno z najważniejszych założeń naszej strategii biznesowej i wchodzimy na nowy, niezwykle dynamicznie rosnący rynek. The Witcher Battle Arena nie wymagał od nas poniesienia istotnych nakładów - zwłaszcza porównując jego skalę do innych naszych przedsięwzięć, ale jego potencjał rozwojowy oceniamy bardzo wysoko"

Oficjalna strona gry zajdziecie tutaj.

Na koniec mamy dla Was fotkę twórców gry ;-)

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Jak Wam się podoba zapowiedziana właśnie nowa gra osadzona w wiedźmińskim uniwersum? Piszcie! :-)