Wiedźmin: Dom ze Szkła - recenzja (i konkurs!) czwartej części komiksu

News - Wiedźmin

Kolejna część wiedźmińskiego komiksu i dwa całkiem odmienne zdania na jej temat. Zapraszamy do przeczytania naszej podwójnej recenzji trzeciej części komiksu!

Zapowiedź komiksu:

Regis:

Fabularnie czwarta część Domu ze Szkła po raz kolejny intryguje. Zwroty akcji są co najmniej dziwne, trudno je zrozumieć, czytając momentami czułem się wręcz lekko zażenowany (aby nie zdradzać szczegółów fabuły nie napiszę dlaczego :-). Niemniej, muszę przyznać, że klimat jak najbardziej czuć. Pytanie tylko, jaki klimat, bo na pewno nie ten z który znam z prozy Sapkowskiego. Ponadto po przeczytaniu czwartej części odniosłem wrażenie że scenarzysta nie ma bladego pojęcia o fabule książek AS-a. Rozmawiając z Warzochem na temat najnowszej odsłony Domu ze Szkła, ten wysnuł krótką, ale treściwą refleksję, z którą się w 100% zgadzam – „Scenarzysta, Paul Tobin, zepsuł klimat Wiedźmina. Po przeczytaniu czwartej części widać, że ten komiks powinien napisać Polak, a nie Amerykanin.”

Nie zmienia to jednak faktu, że czytanie i oglądanie obrazków komiksu sprawiło mi przyjemność.

Podsumowując, czwarta część komiksu Wiedźmin: Dom ze Szkła, choć jest najsłabszą z dotychczasowych, to nadal wciąga i nie wyobrażam sobie, aby osoba, która zapoznała się ze wcześniejszymi odsłonami mogła ją pominąć.

Ocena: 4+/10

Surley:

Jak mawia mój znajomy „Co tu mówić, jak nie ma o czym gadać?” Nie będę się zatem rozpisywał, ponieważ kolejna część Domu ze szkła, to w dalszym ciągu ten sam komiks, co trzy poprzednie (szok… niedowierzanie!), z tym że fabuła naturalnie wciąż się rozwija i, tak jak wspomniałem w poprzedniej recenzji, z tomu na tom wciąga ona coraz bardziej i coraz bardziej intryguje, co moim zdaniem czyni z niej największą zaletę tej serii komiksów o Wiedźminie Geralcie, powodującą że zdecydowanie warto ją przeczytać (choć osobiście wstrzymałbym się z kupnem, aż będzie kosztować mniej niż obecnie lub do premiery wersji papierowej).

Ocena: 8+/10

Z okazji recenzji mamy dla Was również mały konkurs związany z nowym komiksem. Wystarczy odpowiedzieć na dwa banalne pytania - 1. Skąd pochodziła Yennefer? 2. Jaka jest pełna nazwa imienia Ciri? Pierwsze dwie osoby, które udzielą w komentarzu pod artykułem prawidłowej odpowiedzi na oba pytania wygrają ufundowaną przez CD Projekt RED cyfrową wersję nowego komiksu. Miłej zabawy!

....................................................................................

Obecnie komiks można nabyć w polskiej wersji elektronicznej, za pomocą aplikacji Dark Horse Comics tutaj w cenie 4 dolarów.

Na koniec mamy dla Was standardowe pytanie - jakie są Wasze wrażenia odnośnie nowego wiedźmińskiego komiksu? Piszcie! :-)