Wiedźmin: Dom ze Szkła - recenzja (i konkurs!) trzeciej części komiksu

News - Wiedźmin

Czy kolejny odcinek amerykańskich komiksowych przygód Geralta spełnia oczekiwania? Zapraszamy do przeczytania naszej podwójnej recenzji trzeciej części komiksu !

Zapowiedź komiksu:

Regis:

Trzecia już część komiksu Wiedźmin: Dom ze Szkła zaczyna się od kilkustronicowej walki Geralta z jakimiś umarlakami, która według mnie na rysunkach prezentuje się trochę… dziwnie. Dalej jest tylko lepiej – trochę filozoficznej gadki na temat kobiet i szczegółów z historii Jakuba Ornsztyna, a wszystko znów przerwane w gorącym momencie. Krótko mówiąc fabuła coraz bardziej wciąga i intryguje. Rysunki pomimo, że nadal nie przypadły mi do gustu, to w trzeciej części komiksu całkiem spore wrażenie zrobiły na mnie witraże w Domu z Szkła. Brawa dla rysownika, są piękne! Podsumowując, choć w trzeciej części Domu ze Szkła (tak jak i we wcześniejszych) nie doszukałem się czegoś więcej, to i tak mogę już śmiało powiedzieć, że to jeden z najlepszych komiksów jaki czytałem w życiu. Polecam! :-)

Ocena: 7+/10

Surley:

Kolejny, trzeci już, zeszyt Domu ze Szkła to następna dawka tego samego, co w poprzednich dwóch. I wcale nie oznacza to, że jest źle. Owszem, rzeczy, które nie podobały mi się w poprzednich częściach, jak na przykład postać Geralta - pod wieloma względami, jak dla mnie, różna od tej wykreowanej przez ASa, występują tu dalej. Jednak z drugiej strony ogromną zaletą jest dla mnie fabuła, która rozwija się coraz bardziej z zeszytu na zeszyt, stając się przy tym coraz bardziej interesującą i coraz bardziej wciągając czytelnika. To dla niej moim zdaniem warto przeczytać tą część komiksowego Wiedźmina.

Ocena: 8+/10

Na koniec mamy dla Was mały konkurs związany z nowym komiksem. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie - pojawienie się jakich dwóch kobiecych postaci jest najbardziej oczekiwane w Wiedźminie 3? Pierwsze dwie osoby, które udzielą w komentarzu pod artykułem prawidłowej odpowiedzi wygrają cyfrową wersję nowego komiksu. Miłej zabawy!

....................................................................................

Obecnie komiks można nabyć w polskiej wersji elektronicznej, za pomocą aplikacji Dark Horse Comics tutaj w cenie 4 dolarów.

Na koniec mamy dla Was standardowe pytanie - jakie są Wasze wrażenia odnośnie nowego wiedźmińskiego komiksu? Piszcie! :-)