Kraków stolicą wiedźmińskiej muzyki!

News - Wiedźmin

Mamy dla Was miłą wiadomość odnośnie dużego wydarzenia, które odbędzie się w Krakowie! Zapraszam do rozwinięcia.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Tak jest! Kraków, nasze królewskie miasto - 14 czerwca stanie się stolicą growej muzyki. :-) Bowiem w tym dniu odbędzie się koncert Game On Music!

W Kinie Kijów Centrum wystąpią znamienici kompozytorzy znanych nam wszystkim utworów, słyszanych w grach z serii Wiedźmin - na scenie pojawią się m.in. Adam Skorupa czy Krzysztof Wierzynkiewicz.

Jak to będzie wyglądać?

  • Zespół MultiPlayer Ensemble w 15-osobowym składzie będzie grał dla nas wszystkie utwory ze znanych nam gier - z m.in. Wiedźmina, Heroes of Might & Magic, Diablo czy Assassin's Creed.

Na temat wydarzenia wypowiedział się Adam Skorupa, kompozytor muzyki do Wiedźmina:

Po tym jak odegraliśmy suitę z Wiedźmina podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie 2011, spotkaliśmy się z wieloma komentarzami od fanów gry w stylu "szkoda, że nie wiedziałem, bo na pewno bym był", "dlaczego nikt nie nagłośnił sprawy". Tym razem, chciałbym z pomocą strony “Wiedźmina” móc poinformować wszystkich zawczasu, by po prostu mieli możliwość przybyć.”

Zapowiada się bardzo ciekawe wydarzenie kulturalne, na które Was serdecznie namawiam. Warto być chociażby dlatego, że:

-To naprawdę fajna forma obcowania ze sztuką, która z jednej strony jest ambitna (żywy skład orkiestrowy, grający muzykę symfoniczną), a z drugiej strony lekka i przyjemna, oraz bliska Waszym sercom (kaman... to w końcu muzyka z gier!!).

-Mało jest tego typu inicjatyw w Polsce, więc nie wiadomo kiedy po raz kolejny nadarzy się taka okazja. Poza tym prawda jest taka, że tego typu koncertów może być więcej. Wasze zainteresowanie jest tu jednak kluczowe.

-Nie przeczę, że było by nam po prostu miło (autorom muzyki z gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów) móc uraczyć graczy i przyjaciół naszą muzyką wykonaną na żywo.

Jeżeli chcielibyście wiedzieć coś więcej to zapraszam na profil zespołu odpowiedzialnego za wykonanie i aranżacje. Jeżeli natomiast ktoś z Was nabrał na tyle apetytu, aby skusić się na zakup biletu to podpowiadam, że można to zrobić tutaj.

To jak...spotkamy się na koncercie?

Na zakończenie, zapraszam Was serdecznie na ten koncert - ceny biletów to: ulgowy - ok. 50zł oraz normalny - ok. 80zł