Audiobook „Krew elfów” – pierwsze wrażenia zza kulis!

News - Wiedźmin

Wczoraj miałem okazje gościć w studiu Teatru Polskiego Radia, gdzie właśnie nagrywany jest audiobook pierwszej części wiedźmińskiej sagi - Krwi elfów. Pierwsze wrażenia? Czegoś takiego wcześniej na oczy nie widziałem… a raczej na uszy nie słyszałem! Szczegóły w rozwinięciu.

Na początek napiszę, że Krew elfów podobnie, jak wcześniejsze dwa tomy wiedźmińskich opowiadań nie będzie zwykłym audiobookiem, tylko słuchowiskiem z prawdziwego zdarzenia. Oznacza to, że poza głosami ulubionych bohaterów słuchaczowi przyjdzie usłyszeć również efekty akustyczne (np. odgłosy walk) i muzykę (skomponowaną przez Adama Skorupę oraz Krzysztofa Wierzynkiewicza).

Wracając do esencji dzisiejszego artykułu, jestem osobą, która nie ma w sobie takiej siły, aby przez kilka godzin dziennie siedzieć w pełnym skupieniu i słuchać czytanej książki, ale chyba w sobie taką siłę znajdę. Właściwie to już znalazłem. Dlaczego? Po niespełna czterech godzinach obecności w studio stwierdzam, że było niesamowicie – moje wrażenia z planu są lepsze niż w kinie 3D. W końcu poczułem, co to jest gra wyobraźni i jaką ma moc. Coś pięknego po prostu! :-) Już nie mogę się doczekać premiery, aby usłyszeć całość.

Kolejne, zdecydowanie bardziej wyczerpujące, artykuły z planu (z których będzie się można dowiedzieć, np. jak wyglądają nagrania, ile kosztuje minuta ścieżki dźwiękowej, czy dlaczego inny aktor gra Geralta w audiobooku, a inny w grze oraz wiele, wiele więcej...) będą publikowane na łamach Warowni w najbliższym czasie. Czuwajcie!

Audiobook Krew elfów możecie w przedsprzedaży zamówić tutaj, do czego gorąco zachęcam!