Wiedźmin: Dom ze Szkła - recenzja drugiej części komiksu

News - Wiedźmin

Trzy dni temu zadebiutowała druga część komiksu Wiedźmin: Dom ze Szkła, a już dziś zapraszamy Was do zapoznania się z jej naszą potrójną recenzją. Miłego czytania!

Zapowiedź komiksu:

Regis:

Druga część Domu ze Szkła wywarła na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Fabuła komiksu ciekawie się rozkręca, odkrywając przed czytelnikiem kolejne tajemnice tytułowej posiadłości. Chociaż z drugiej strony patrząc, znowu w mojej opinii na dużo akcji sprowadza się do libacji, a wszystko wskazuje, że na tym się (w kolejnych częściach historii) nie skończy. Zobaczymy. :-) Jeżeli chodzi o bohaterów, to na scenie pojawia się intrygująco zarysowana postać… sukuba. Z kolei dialogi są, tak jak wcześniej, zabarwione przyjemnym w odbiorze humorem. Niestety druga część komiksu nadal posiada wady pierwszej – rysunki nie zachwycają, a sugerowana cena jest karygodna – przez co moja ocena nie może być wyższa.

Ocena: 7/10

Warzoch:

Wiedźmin: Dom ze Szkła po raz drugi zaskoczył mnie pozytywnie. Paul Tobin i Joe Querio wiedzą bez wątpienia jak namalować porządny komiks z dobrą fabułą. Jednak gdy przy pierwszej części można było się przyczepić w paru miejscach do jakiś konkretnych elementów, to przy kontynuacji wszystko jest poprawione – ba wszystko jest jeszcze lepsze. Akcja rozpoczyna się już od pierwszej strony, Geralt i Jakub wchodzą do tytułowego "Domu ze Szkła". Jest ciekawie, przyjemnie i co najważniejsze klimatycznie.

Jeśli jesteście zwolennikami walki, to w drugiej części komiksu Wiedźmina znajdziecie tylko jedną potyczkę. Fabuła rusza do przodu, nie ma wrażenia statyczności i braku logiki. Całość jest przyprawiona doskonałą grafiką Joego Querio i co najważniejsze, nie ma już tej "niedbałej" kreski jaką autor malował Geralta.

Podsumowując, autorzy odrobili lekcje i druga część jest pod każdym względem lepsza od poprzedniej. Mamy tu świetną lokacje, dobre dialogi i brak nudy. Polecam ten numer komiksu, tak jak część pierwszą. Joe, Paul wielkie brawa dla Was!

Ocena: 10/10

Mimek:

Kolejny zeszyt z przygodami białowłosego Wiedźmina przedstawia znacznie ciekawszy fragment historii niż poprzednik, jednak nie ma wielkiej rewelacji. Tytułowy Dom ze Szkła jest dość tajemniczy i widać, że skrywa niejedną historię, którą chciałoby się poznać. Niemniej pomimo dobrej fabuły komiks nadal wygląda po prostu brzydko, a dialogi są jakieś nijakie.

Ocena: 5/10

....................................................................................

Obecnie komiks można nabyć w polskiej wersji elektronicznej, za pomocą aplikacji Dark Horse Comics tutaj w 4 dolarów.

Już jutro na Warowni wystartuje pierwszy konkurs, w którym do wygrania będzie kod na cyfrową wersje polskiej wersji komiksu. Czuwajcie!

Na koniec mamy dla Was standardowe pytanie - jakie są Wasze wrażenia odnośnie nowego wiedźmińskiego komiksu? Piszcie! :-)